2010.03.23. 15:24

Ismét lépéselőnybe került a Kalo-Méh Kecskemét

Hétfői sikerével 2:1-re vezet a három győzelemig tartó páros csatában a Kalo-Méh Kecskemét a Dunaferr ellen. A tét a bajnoki döntőbe jutás.

Rajtmár István

Az első szettben Bagics bombája után 8:7-nél vezetett először a hazai csapat. Tóth „Titó” II. Gábor elemi erejű ütése pedig már 16:13-as hazai előnyt jelzett, nem is volt gond a szett megnyerését illetően. A második játékot végig vezetve hozta a hazai csapat. A vendég szurkolók ekkor már az útra való szendvicset vásárolták a csarnoki büfében, de az újvárosi játékosok a harmadik etapban meglepték a vendéglátókat. Ám 12:16-nál ismét jött Tóth II. Gábor, vezérletével 23:21-re fordított a Kalo-Méh, és összesítésben 2:1-es vezetéssel várja a holnapi negyedik menetet.

Gyurkó Sándor: – A játék minden elemében fegyelmezettebbek voltunk, mint két nappal ezelőtt. Blokkban tudtuk megfogni ellenfelünket, ezen múlt, hogy megnyertük a meccset.

Kalo-Méh Kecskemét SE–Dunaferr SE 3:0 (21, 21, 22)

Extraliga, elődöntő, 3. mérkőzés, Kecskemét, 200 néző.

V.: Mezőffy, Szabó P.

Kecskemét: Tóth I. G. 5, Somodi 6, Dorcsák 6, Tóth II. G. 23, Csala 11, Bagics 9. Cs.: Szabó T. (liberó), Rapi. Szakmai igazgató: Gyurkó Sándor.

Dunaferr: Gelencsér B. 4, Baróti 16, Bokor E. 11, Tóth A., Tomanóczy 4, Lukács 9. Cs.: Hatvany A. (liberó), Dávid, Hatvany Zs. 1, Pápai. Edző: Ruffing Péter.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1–3, 8–7, 15–12, 19–15, 22–18. 2. játszma: 5–1, 8–4, 9–8, 11–12, 16–13, 22–18.

3. játszma: 1–4, 3–7, 9–13, 11–16, 18–17, 23–21.

Kitűnt: Tóth I., Tóth II., illetve Bokor E.

A másik mérkőzésen: Kaposvár–Veszprém 3:0 (12, 16, 16).

A párharc végeredménye: 3–0 a Kaposvár javára, a somogyiak már bejutottak a bajnoki döntőbe. -->