kerékpár

2019.08.14. 19:03

A legjobbak között az Első Sor bringásai

A komáromi Csillag Erődnél várta az V. Brigetio Országúti Mezőnyverseny az országúti kerékpárosokat az elmúlt hétvégén. Idén is korosztálytól függően 45 és 97 kilométeres dombokkal tarkított versenytáv várt a résztvevőkre.

Borbély Károly

A közel háromszáz indulót számláló megméretésen ott voltak a Szeleshát Birtok Kecskeméti ES bringásai is, és kategóriájukban a legjobbak között értek célba.

Radics Milán – aki a 27. Kids-Tour Berlin elnevezésű nemzetközi kerékpárversenyre készül – ismét alkotott: a tőle megszokott higgadtsággal versenyezve megnyerte az U15-ösök versenyét (45 km), de az eggyel idősebbek között is dobogón végzett volna.

Ugyanezen a távon, de már a masterek között Hajagos István a harmadik helyen végzett.

A hosszútávon Fábián Levente öregbítette a Szeleshát Birtok nevét, az U19 es korosztályban a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az idősebbek között Majzik Achilles sprintbefutón a negyedik helyet szerezte meg.