Kiskunhalas

2018.11.10. 08:50

A boroknak is van illemtana és néprajzi vonatkozása

Halasi szerzők is közreműködtek a Borkommunikáció című kötet megalkotásában, amely a közelmúltban jelent meg a Századvég Kiadó, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet gondozásában.

Pozsgai Ákos

Veszelszki Ágnes

Forrás: Petőfi Népe

Fotó: Pozsgai Ákos

A halasi születésű dr. Veszelszki Ágnes, a Budapesti Corvinus Egyetem Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézetének egyetemi docense, a 2000-es évek legelején kezdett el foglalkozni a nyelvészetnek egy – akkor még – újszerű ágával, a netnyelvészettel, vagyis azzal, hogy az információs technológia miképpen hatott a nyelvre. Emellett a marketing és a nyelvészet kapcsolódási lehetőségeit, illetve a tudománykommunikációt is kutatja.

A docens közösségi oldalán adta hírül Borkommunikáció című kötete megjelenését. Veszelszki Ágnes 2016 óta tart szabadon választható Borkommunikáció kurzust a Corvinuson. Az itt készült hallgatói projektek is inspirálták egy új borkommunikációs összefoglaló könyv megalkotását. A fejezetekben szó van többek között a bor művelődéstörténetéről, a borvidékekről, a bor és szentség kapcsolatáról, a bor néprajzi vonatkozásairól, a borgazdaságról, bormarketingről, a márkanevekről és borillemtanról is.

A könyv illusztrációi közé két kiskunhalasi alkotó, Berzátzy Lili a Szekszárdi, valamint Kiss Renáta a Villányi borvidéken készült felvételei is bekerültek.

Veszelszki Ágnes
Fotó: Pozsgai Ákos / Petőfi Népe

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában