2024.04.17. 21:46

A Kazincbarcika tette meg az első lépést az ötödik helyért

A férfi röplabda Extraliga 5. helyért zajló párharcában a Kecskeméti RC a Kazincbarcika vendége volt szerdán. A két sikerig tartó párharc első mérkőzését végül a hazaiak húzták be.

Az első szettben korán magához ragadta az irányítást a VRCK, a Kecskemét tulajdonképpen csak pár pontig tudta tartani a lépést, 5-4 után már végig a hazaiak vezettek. A szett közepén ellépett a Kazincbarcika, 14-9-nél ugyan jött is az időkérés, de a VRCK végül biztosan 25-18-ra nyert. A folytatásban összekapta magát a KRC, végig egál körüli eredményt mutatott

röplabda, KRC
Hátrányban a KRC
Fotó: Bús Csaba / archív-felvétel

az eredményjelző. 21-21 után jobban is bírta a végjátékot a hírös városi alakulat, mely végül 23–25-re bizonyult jobbnak. A folytatásban 4-0-os rohammal indított a vendéglátó, ez meg is alapozta a harmadik szettet. A Kecskemét végig kapaszkodott, de visszajönni nem nagyon tudott, a vége 25-21 lett. A negyedik játszmára teljesen szétesett a Kecskemét, ezúttal 7-1-re lépett el a hazai csapat, mely 25-18-as különbséggel zárta le a találkozót.

VRC Kazincbarcika - Kecskeméti RC 3:1 (-18, 23, -21, -18)

Kazincbarcika. V: Halász, Szarka

VRCK: Garan 4, Jirasek 14, Gurszkij 6, Bibók 23, Péter M. 9, Cziczlavicz 10. Csere: Toma 1, Péter B., Fecske 1, Óhidi, Kiss M., Csordás. Vezetőedző: Toronyai Miklós

KRC: Boldizsár 10, Gacs 8, Török S. 4, Farkas P. 4, Varga P. 16, Kecskeméti 15. Csere: Mócza, Török Zs. Vezetőedző: Deák Márk