2009.09.17. 21:59

Győzelem a Nyíregyháza ellen

Pécsi és Kecskeméti győzelemmel kezdődött tegnap a Messzi-csarnokban a három napos Gazdavár-kupa, amely egyben Király József-emléktorna is.

R. I.

A nyitómérkőzésen a Pécs a nagyon erősnek jelzett erdélyi Temesvár ellen szerepelt. A pécsiek a bajai Hosszú Gergely utolsó másodpercben dobott triplájával 76-75-re nyertek.

A nyitónap főmeccsét a Kecskemét KSE játszotta a Nyíregyháza ellen. A szakmai igazgató Sztojan Ivkovics által előzetesen a legfontosabb meccsként említett találkozóra 500 főnyi szurkolósereg gyűlt össze, s a félezer drukker az utolsó két percet már végig tapsolta.

A dobópárbajt hozó első negyed után folyamatosan húzott el a hazai csapat, s a végén 103-84 (29-29, 27-21, 25-19, 22-15)-re nyert.  Zlatko Bolics 25/21-es teljesítményével gyorsan belopta magát a hazai szurkolók szívébe, de Bencze Zoltán 18 pontja is becsülendő, míg Wittmann 12/6, Tóth N. 11/3, Johnson és Dale 10-10 ponttal zárt.
„Bosszantóan sok hibával játszottunk” – mondta a 19 pontos győzelem után Ivkovics.

Mi lesz, ha kevesebb hibával játszik majd a kecskeméti csapat..?