2008.11.03. 15:37

Három negyednyi jó játék

A harmadik negyed megingását leszámítva biztosan győzött az Univer-Kecskemét a Debrecen vendégeként.

B. K.

Az első negyedben fegyelmezetten védekező Univer sokszor kényszerítette hibára a hazaiakat. A második felvonásban pariban volt ellenfelével a három pontos dobásokra apelláló Debrecen, az Univer türelmes játékkal gyűjtögette pontjait.
A nagy szünetet követően hatalmas nyomás nehezedett a kecskemétiekre, akik gyorsan szerették volna befejezni a támadásaikat, és ez sokszor pontatlanságott szült részükről. A harmadik negyedben nyújtott játékával önmagának tette nehézzé a meccset az Univer, így az utolsó etapban nagyon kellett figyelnie, hogy visszatérjen az első félidőben mutatott játékához. Visszatért! A Kecskemét a 3. fordulóban megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Debreceni Egyetem – Univer-Kecskemét 68–86 (12–26, 19–23, 21–14, 16–23)

NB I-es férfikosárlabda mérkőzés, 3. forduló. Debrecen, 500 néző. Vezette: Hartyáni, Gorka, Jakab

Univer: Haynes 14, Horváth 6, Dale 15/3, Szabó Zs. 17/9, Klaiber 10. Cs.: Horti 4, Tóth P. 11, Tornóczky, Simpson 9. Vezetőedző: Zsoldos András

Kitűnt: Kennerly 20/3, Dagostino 15/3, illetve Dale, Szabó Zs., Tóth P.

A forduló további eredményei: Albacomp – Nyíregyháza 89–70, Dombóvár KC – PVSK 80–76, Falco KC – Kaposvári KK 98–78, Körmend – Sopron 83–69, ZTE – Hegyvidék 116–86. -->