2024.04.01. 12:01

Győzött az éllovas Dunagyöngye és a második Katymár is

A hétvégén a 17. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Déli csoportjában. A dobogón a sorrend nem változott.

A Déli csoportban az éllovas Dunagyöngye SK nem hibázott, magabiztos győzelmet aratott a Bácsalmás II. vendégeként. Tartja a második helyét a Katymár, amely a Hercegszántót győzte le hazai pályán 4–2 arányban. Ez a győzelem nem csak arra volt jó, hogy megmaradjon a mindössze kétpontos különbség az éllovas Szeremléhez képest, de nőtt is a Katymár előnye a 3. helyen álló Kelebiához képest. A Kelebia ki-ki mérkőzést vívott a nála mindössze egy ponttal kevesebbel rendelkező, tehát a forduló előtt a 4. helyen álló Madaras vendégeként. A mérkőzésen a Kelebia kétgólos vezetésre tett szert Szabó Edvárd duplájával, a hajrában aztán előbb Huszák Rokkó Sándor, majd Gulyás Gergely talált be Milasin Miroslav kapujába, így 2–2-re végződött az egyelőre a képzeletbeli dobogó harmadik fokáért harcolók rangadója. Felsőszentivánon győzött 8–2 arányban a Gara, Jakab Zoltán mesterhármast szerzett. Bár a Kenderes SE vezetett a Bácsbokod vendéglátójaként Rimóczi Dávid találatával, a vendégcsapat a második játékrészben Újházi Zsolt, Kovács Kristóf, majd Kölcze István találatával fordított. Idegenben, mégpedig nem is akárhol, hanem Bácsborsódon tudott győzni a Borota II. Kétszer is vezetek a hazaiak, de a 2–2-es első félidő után a második játékrészben már csak a borotai Szász Roland szerzett gólt, így 3–2-re győzött a Borota.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III
Győzött az éllovas Dunagyöngye és a 2. Katymár is
Forrás: shutterstock.com / illusztráció

Vármegye III., Déli csoport: Madaras–Kelebia 2–2, Bácsborsód–Borota II. 2–3, Bácsalmási PVSE II.–Dunagyöngye SK 1–7, Tataháza–Kisszállás 2–6, Katymár–Hercegszántó 4–2, Felsőszentiván–Gara 2–8, Kenderes SE–Bácsbokod 1–3.