2023.11.26. 16:07

Nyugaton a Szakmár zárt a második helyen

Bár az elmúlt hétvégén játszották le a zárófordulót a vármegyei harmadosztály bajnokság Nyugat csoportjában, egy halasztott mérkőzés erre a hétvégére is maradt még. Az első fordulóból november végére halasztott Szakmár-Fajsz mérkőzést 5–1 arányban a hazai csapat nyerte, amely így a dobogó második fokán várhatja a tavaszt.

Illusztráció

Fotó: Shutterstock

Tizenkét kör után a Szakmár a 3., a Fajsz pedig a 7. helyen várta a halasztott mérkőzést. A Fajsz nagyjából ötven százalékos teljesítménnyel érkezett a pótlandó találkozóhoz, tét inkább a Szakmár vállát nyomhatta: a szakmáriak tudták, hogy egy győzelemmel a képzeletbeli dobogó másodok fokán telelhetnek. A tét nem nyomta agyon a hazaiakat. Dobler Bence két találatával már az első félidő derekánra kétgólos vezetésre tettek szert, és bár fajszi részről Fekete István a 36. percben szépíteni tudott, öt percre rá Gilich Martin visszaállította a kétgólos hazai előnyt. A második játékrészben Kudela Adrian Radoslaw két találatával aztán biztosan győzött a Szakmár, amely ezzel a sikerrel a tabellán úgy lépett előre a második helyre, hogy két ponttal előzi a bajnoki címvédő Dunapatajt, és a hátránya mindössze négy pont az éllovas Kunszentmiklóshoz képest.

Szakmár KSE–Fajsz SE 5–1 (3–1)

Szakmár, vezette: Lakatos Róbert (Hagymási Attila, Szalontai Tibor)

Szakmár: Karaszi (Sztakó 76.) – Marosvári (Kudela 46.), Dobler, Mácsai (Domján 68.), Rab (Salacz 68.), Polyák, Kaproncai, Oláh, Tóth K. (Szakács 58.), Gillich (Gutman 71.), Csada (Nagy M. 58.) Technikai vezető: Dobler Róbert.

Fajsz: Csősz – Virág, Ziegenheim, Bogárdi, Lénárd, Vukszánovics, Kókai, Varga Sz. (Baranyi 58.), Kovács M., Fekete I., Timár. Technikai vezető: Kékesi Mihály.

Gól: Dobler a 9., 23., Gillich a 41., Kudela a 63., 83., illetve Fekete I. a 36. percben.

Sárga lap: Oláh 72., illetve Bogárdi 23., Varga Sz. 53.