2023.10.30. 18:50

Északon a Helvécia vette át a vezetést, robog a Szeremle és a Miklós

A hétvégén a 10. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság mind a négy csoportjában. A Déli csoportban szereplő Dunagyöngye SK és a Nyugati csoportban vitézkedő Miklósi GYFE továbbra is száz százalékos, az Északi csoportban az élen őrségváltás történt: előzött a Helvécia.

Küzdelem az elemekkel a Borota II.–Bácsbokod mérkőzésen, Jarmaczki Bálint (18-assal) szabadít fel

Fotó: Jarmaczkiné Ispánovics Judit

Továbbra is megállíthatatlanul menetel a Dunagyöngye SK a Déli csoportban, ezúttal a Garát győzték le hazai pályán 8–2 arányban. A szeremlei csapat ezúttal bizonyította, hogy sokan tudnak gólt rúgni, Bölcskei Máté volt ugyanis az egyetlen, aki kétszer is betalált, Szombati József,  a csapat szakvezetője rajta kívül még hat játékosnak adhatott a meccs után  gólért barackot a fejére. Vagy a kezébe. Tartja a második helyét a Madaras – Tataházán győztek ennek érdekében – és a harmadik helyét a Katymár. Mesterhármassal nyitott a kisszállási Baranek Sándor a Hercegszántó ellen hazai pályán, végül 5–0-ra nyert a Szállás. Kelebián tudott győzni a Kenderes SE.

Déli csoport: Tataháza–Madaras 2–5, Bácsborsód–Felsőszentiván elmaradt, Kelebia–Kenderes SE 2–4, Borota II.–Bácsbokod 2–4, Dunagyöngye SK–Gara 8–2, Kisszállás–Hercegszántó 5–0, Bácsalmási PVSE II.–Katymár 1–3.

Vojnics-Kortnics Dávid vágtat a labdával a Borota II.–Bácsbokod mérkőzésen
Fotó: Jarmaczkinél Ispánovics Judit

Az Északi csoportban a szombat volt a meglepetések napja. A múlt héten a tabella élére állt Pálmonostorát le tudta győzni a Katonatelep, pedig a végig küzdelmes és fordulatos mérkőzést a Monostorán vívták. A kilenc forduló után második otthagyott két pontot Ballószögön, és miután a Tiszasas a Fülöpjakab vendégeként győzött, az első négy helyen négy, egyaránt 19 pontot szerzett csapat osztozott. A tizennyolc pontos Helvécia pedig vasárnap játszott, abban a tudatban, hogy elég egyetlen góllal győzniük, és a tabella élére állnak. A győzelemhez minimálisan szükséges egy gólt Molnár Gábor be is pöttyintette a 38. percben Jakabszálláson, és a mérkőzést jelentő hármas sípszó azt jelentette, hogy a Helvécia várhatja az élről a következő fordulót.

Északi csoport: Fülöpjakab–Tiszaug 3–6, Pálmonostora–Katonatelep 2–3, Ballószög–Ladánybene 3–3, Bugac–Jászszentlászló 1–1, Vasutas SK–Tiszaalpár 2–1, SC Hírös-Ép II.–Kerekegyháza II. 2–2, Jakabszállás–Helvécia 0–1, Tiszasas–Ágasegyháza 1–0.

Az előző két fordulóban botladozott az éllovas Akasztó, a 10. fordulóban viszont jelezték az üldözőknek, hogy nem oda Buda, Bócsán győztek 1–0-ra és maradtak az éllovas pozícióban. A Kunfehértó 6–4-re győzte le a Tabdit, így jelenleg a második helyen áll, a harmadik helyre pedig a bajnoki címvédő Vadkert II. jött föl, miután szomszédvári derbit nyert Kiskőrösön. Biztos győzelmet aratott az Izsák vendéglátójaként a Kaskantyú, így a Közép csoportban az éllovas Akasztó 25 pontos, az őket követő három csapatnak pedig egyaránt 24 pontja van, biztatósan szoros és izgalmas tehát a mezőny. Az ötödik helyre a Balotaszállás jött föl, miután biztosan győzött Szabadszálláson.

Közép csoport: Bócsa–Akasztó II. 0–1, Fülöpszállás–Kecel II. 7–2, Kaskantyú–Izsák 7–2, Szabadszállás–Balotaszállás 1–5, Kunfehértó–Tabdi 6–4, Kiskőrös II.–Vadkert II. 1–6, Szank–Kecel Senior 4–3.

A Nyugati csoportban három mérkőzésen is a hatos volt a nyerőszám. Az éllovas Kunszentmiklós Dunaszentbenedeken győzött 6–0-ra, és hat pont előnnyel vezet. A bajnoki címvédő Dunapataj is hatot jegyzett a Harta II. vendéglátójaként, így a második helyen várja a folytatás. A Szentmártonnak is a féltucat volt ezen a hétvégén a nyerőszáma, a Foktő II. elleni győzelemnek köszönhetően a 6. helyen állnak. Rangadót nyert az Uszód vendéglátójaként a Szakmár, az 5–2-es győzelemmel felléphettek a dobogó harmadik fokára.

Nyugati csoport: Szentmárton–Foktő II. 6–0, Dunapataj–Harta II. 6–0, Dunaszentbenedek–Miklósi GYFE 0–6, Fajsz–Dunavecse 9–2, Szakmár–Uszód 5–2, Császártöltés–Hajós 2–1.