2023.10.23. 13:25

Az Északi csoportban előzött a Pálmonostora, dobogón a Helvécia

A hétvégén a 9. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság mind a négy csoportjában. Az élen az Északi csoportban történt őrségváltás, a Pálmonostora vette át a vezetést.

A helvéciai Kalló Márk tisztáz fejjel a Tiszasas elleni mérkőzésen

Fotó: Gulyás Sándor

A Déli csoportban magabiztos győzelmet aratott Bácsbokodon a Szeremle. Holczer Csaba mesterhármast szerzett, így a garai Jakab Zoltánnal társbérletben vezeti a Déli csoport góllövőlistáját. A Madaras alapos tesztnek vetette alá a Hercegszántó vendéglátójaként a saját kapuin levő hálókat, az első félidőben nyolc, a másodikban hat alkalommal rezgették meg. Kalló Gábor négy tesztelést vállalt magára. A Katymár-Bácsborsód mérkőzés félbeszakadt, így a Gara Kisszállás ellen aratott győzelme a garaiaknak egyelőre dobogós helyet ér. A fegyelmi tárgyalásig biztosan.

Vármegye III. Déli csoport: Felsőszentiván–Kelebia 1–4, Katymár–Bácsborsód félbeszakadt, Tataháza–Bácsalmás II. 3–7, Bácsbokod–Dunagyöngye SK 0–5, Kenderes SE–Borota II. 3–2, Madaras–Hercegszántó 14–1, Garai KSE–Kisszállási SC 3–2.

Az Északi csoportban az éllovas Ladánybene az SC Hírös Ép második csapatát fogadta. A találkozót Sáfrány Dávidnak a 49. percben szerzett góljával a kecskemétiek nyerték. A Bene botlását kihasználta a Pálmonostora. A Fülöpjakabon aratott 4–1-es győzelmüknek köszönhetően átvették a vezetést a tabella élén. Kikapott a 3. Katonatelep hazai pályán a Ballószögtől – a vendégsikerben nagy szerepe volt Petrilk Józsefnek, aki mesterhármast szerzett. Miután a Helvécia harcos meccsen legyőzte a Tiszasast, a „svájciak” felléptek a képzeletbeli dobogó harmadik fokára.

Vármegye III., Északi csoport: Kerekegyháza II.–Bugac 7–2, Ladánybene–SC Hírös-Ép II. 0–1, Katonatelep–Ballószög 1–3, Fülöpjakab–Pálmonostora 1–4, Jászszentlászló–Jakabszállás 4–1, Tiszaug–Tiszaalpár 5–1, Helvécia–Tiszasas 3–2, Ágasegyháza–Vasutas SK 7–0.

A Közép csoportban az éllovas, nyolc kör után veretlen Akasztó II. a tavalyi bajnok Vadkert II.-t fogadta. Mindössze egy gól esett a találkozón. Mivel azt a találatot a 42. percben a vadkerti Kővári Csaba szerezte, a vadkertiek nyerték a derbit, és felléphettek a képzeletbeli dobogó harmadik fokára. A Kunfehértó nem tudta kihasználni előzés céljára az Akasztó II. botlását, ők ugyanis elveszítették a Balotaszállás elleni szomszédvári derbit.

Vármegye III., Közép csoport: Kecel II.–Szank 3–1, Bócsa–Fülöpszállás 2–0, Balotaszállás–Kunfehértó 3–0, Izsák–Szabadszállás 4–4, Akasztó II.–Vadkert FC STE II. 0–1 Kecel Senior–Kaskantyú 0–4.

Nyugaton a Miklósi GYFE továbbra is megállíthatatlan, 8–0 arányban verték a kilenc emberrel kiálló Császártöltést. A 34. perctől a hazai gárda is csak tíz emberrel játszott, Hunti Sándor kiállítását követően. A Kunszentmiklós így továbbra is száz százalékos. Csonka Norbert góljával vezetett a Szentmárton a Bátya vendégeként, Soós Péter két találatával azonban fordított és győzött a hazai csapat. Nagyapáti József és Tardi László góljaival győzött a bajnoki címvédő Dunapataj a Foktő II. vendégeként, így felléphetett a dobogóra, miután a korábbi 3. Szakmár kikapott a Harta II. vendégeként. Hajóson győzött a Fajsz, Vukszánovics Kristóf mesterhármast szerzett.

Vármegye III., Nyugati csoport: Foktő II.–Dunapataj 0–2, Bátya–Szentmárton 2–1, Hajós–Fajsz 1–4, Miklósi GYFE–Császártöltés 8–0, Uszód–Dunaszentbenedek 4–2, Harta II.–Szakmár 2–1.