2021.05.22. 21:26

Megnyerte a bajnokságot a Városföld

Ezen a hétvégén az utolsó előtti fordulót játsszák a megyei harmadosztályú bajnokság mind a négy csoportjában. Egy forduló és a vasárnapi mérkőzések még hátravannak ugyan, de az Északi csoportban a Városföld a szombati győzelmével már bebiztosította az aranyérmet.

A Városföld csapata, álló sor (balról): Kovács Zsolt, Kovács Roland, Fekete Dávid, Balog Ferenc, Kriss Zoltán, Stein Ákos, Kiss Szabolcs, Malomsoki Márk, Lóczi Ferenc, Szabó Pál, Balla József, Bálint Ferenc. Elöl: Szabó Gábor, Masír Balázs, Fekete László, Farkas Lőrinc, Jaskó János, Kuklis Dániel, Homola József, Szántó Krisztián

Forrás: Illusztráció

Fotó: Szentirmay Tamás

A Fülöpjakabot látta vendégül a bajnokaspiráns Városföld a megyei harmadosztályú labdarúgó bajnokság Északi csoportjában. Annak ellenére, hogy fordított fölállásban, a két csapat fülöpjakabi, november eleji csatájában a Fülöpke képes volt meglepni a Városföldet és 2–2-re végezni Kovács Zsolt legénységével, ezen a hétvégén aligha volt kérdés, hogy otthon tartja a bajnoki címhez szükséges pontokat a Városföld.

Így is történt, nem csak hogy kiegyenlítették az őszi számlát, hanem jelentősen túl is árazták, hiszen 6–0-ás félidő után 13–0 arányban húzta meg a mérkőzést és nyerte meg a bajnoki címet a Városföld. A hazai Fekete Dávid hat góllal vette ki a győzelemből. A Városföld az eddigi huszonkét mérkőzéséből húszat megnyert, egyszer végzett döntetlenre, és egyszer kapott ki. 149 alkalommal találtak az ellenfelek hálójába, és mindössze 18 találatot engedélyeztek a riválisoknak.