Kosárlabda

2021.04.25. 07:23

A Nagykőrös nyerte a harmadik meccset

A Nagykőrösi Sólymok KE a férfi kosárlabda NB I./B Piros csoport 9-12. helyért a TF-BP-t fogadta a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban.

Kovács Nóra

Forrás: hunbasket.hu

Az első negyedben hullámzó volt a játék, többször is meglépett az ellenfél, de a Nagykőrös mindannyiszor képes volt visszajönni. A tízedik percben 20–20 volt az állás.

A második etapot egy hét-nullás rohammal nyitotta a hazai csapat, a játékrész derekára viszont fordított a TF, 30–31. A folytatásban Lakosa és Bartos vezérletével tizenegy pontra lépett meg a Sólymok, 44–33. A negyedet Rozs zárta, 44–35.

Villámrajtot vett az ellenfél a fordulás után, a 24. percre feljöttek egy pontra (46–45), majd Nagy hármasával fordított a fővárosi klub. A folytatásban rohant az eredmény után a Nagykőrös, a 30. percben öt pontos hátrányban voltak, 55–60.

Kovács Soma irányításával a 34. percre egyenlített a hazai csapat, 64–64. A folytatásban kiélezett volt a mérkőzés, de egy fokkal jobban küzdött a Nagykőrös, akik végül 83–81-re nyerték a mérkőzést. Ezzel pedig a folytatásban a Baja ellen küzdhetnek a 9-10. helyért.

– Gratulálok a csapatunknak a győzelemhez, szerintem összességében megérdemeltük a sikert

– mondta Lakosa Zsolt, a Nagykőrösi Sólymok KE vezetőedzője. – Még mindig van egy párharc, amit szeretnénk megnyerni és egy helyezés, amit szeretnénk elérni. Várjuk a Baja elleni meccseket.

– Sajnos vesztesen jöttünk ki ebből a párharcból, de úgy gondolom, hogy nagyon jó mérkőzést játszottunk, küzdött mind a két csapat – nyilatkozta Beák Gábor, a TF-BP vezetőedzője. – Minden tisztelet a győztes csapaté, de úgy gondolom, hogy ez megilleti a mi játékosainkat is. Gratulálok a Nagykőrösnek a továbbjutáshoz, és további sok sikert kívánok.

Fotó: hunbasket.hu

Nagykőrösi Sólymok KE–TF-BP 83–81 (20–20, 24–15, 11–25, 28–21)

Kiskunfélegyháza, Férfi NB I./B Piros csoport 9-12. helyért, zárt kapus mérkőzés. Játékvezetők: Gál János, Menyhárt Ferenc Tamás, Utasi Balázs.

Nagykőrös: Molnár 15/9, Bartos 8, Fehér 8, Kovács 21/3, Lakosa 27/9. Csere: Kónya, Mester 2, Mácsai 2, Jókai. Vezetőedző: Lakosa Zsolt.

TF: Rozs 22, Szántó 4, Kerkai 20/6, Nagy 14/9, Somogyfoki 4/3. Csere: Csík 6/3, Korompai Á. 2, Kutrovich 9/3, Karosi. Vezetőedző: Beák Gábor.