atlétika

2019.09.18. 19:59

Grosán Pál Európa-bajnok lett

Szeptember 3. és 15. között rendezték meg három olasz városban az idei Masters Európa-bajnokságot, ahol a Kecskeméti Spartacus Sportkör atlétái közül Grosán Pál a nyolcvan évesek korcsoportjában dobó ötpróbában aranyérmet nyert. A szintén a Spari színeiben induló Borbély Norbert (M40) pedig a pontszerző hatodik helyet szerezte meg gerelyhajításban 52,8 méteres eredménnyel.

Borbély Károly

Az aranyérmes Grosán Pál

Grosán Pál 3749 pontos összeredménnyel lett Európa-bajnok. Teljesítménye értékét mutatja, hogy a második helyezett norvég versenyzőnél 258 ponttal, a harmadik német atlétánál pedig 281 ponttal több pontot ért el.

– Sportpályafutásom eddigi egyik legnagyobb sikerének tartom ezt az eredményt. Nyertem már Európa-bajnokságot és világbajnokságot is, de most szólt először nekem a dobogón állva a magyar himnusz. Kimondhatatlanul megható és felemelő érzés volt! – mondta Grosán Pál.