Vizes Eb

2022.08.17. 18:51

Jakabos Zsuzsanna az ötödik helyen végzett 200 méter pillangón

A győriek 33 éves versenyzője 2:09.03 perccel csapott a célba.

Az ötödik helyen végzett Jakabos Zsuzsanna a célban a női 200 méteres pillangóúszás döntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 17-én.

Forrás: MTI

Fotó: Czeglédi Zsolt

Jakabos Zsuzsanna az ötödik helyen végzett 200 méter pillangón a római úszó Európa-bajnokság szerdai zárónapján.

A győriek 33 éves versenyzője – aki 400 méter vegyesen ezüstérmes volt – 2:09.03 perccel csapott a célba.

Egészen az utolsó ötven méterig az utolsók között tempózott, a végén azonban remek hajrával sikerült előrelépnie.

A számot a bosnyák Lana Pudar nyerte 2:06.81 perccel.

Jakabos a vegyes zónában várakozó magyar újságíróknak elmondta, elégedett, hiszen az előfutamban elért idejét és helyezését először az elődöntőben, majd a fináléban is meg tudta javítani. Hozzátette, összességében sokkal többet kapott a kontinensviadaltól, mint amit előzetesen várt, ugyanis két-három héttel a viadal előtt betegséggel küszködött, de nem hagyta abba az edzéseket, kockáztatott.

A 400 méter vegyesen szerzett ezüstje mellett a 4x200 méter gyorsváltó tagjaként egy bronzot is nyert az olasz fővárosban.