2024.04.22. 15:18

A Déli csoport dobogóján nem változott a sorrend

A hétvégén a 20. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Déli csoportjában. A dobogósok megnyerték a meccseiket, a Kelebia játékosa, Szabó Edvárd 12 góllal vette ki a részét a csapata Tataháza elleni 20-3-as sikeréből, a Gara rangadót nyert a Madaras ellen, és feljött a 4. helyre.

A Déli csoportban továbbra is nagy lendülettel robog az éllovas Szeremle, 11–1 arányban győzték le hazai pályán a Felsőszentivánt. A második helyen álló Katymárnak nehezebb volt Borotán, de 2–1-es győzelemmel szintén behúzta mind a három pontot. Húsz góllal terhelte meg a Kelebia a Tataháza kapuját, háromszor a vendégek is betaláltak. A hazai csapatból Szabó Edvárd tizenkét góllal vette ki a részét a sikerből. Szabó Edvárd ennek a teljesítményének is köszönhetően 39 találattal vezeti a Déli csoport góllövőlistáját, a második helyen álló, garai Jakab Zoltán 28 góllal követi őt. Jakab Zoltán is betalált a hétvégén, ráadásul igen fontos gólt szerzett. Az 40 ponttal az 5. helyen álló Gara ugyanis a 43 ponttal a 4. Madarast fogadta, és szoros mérkőzésen le is győzte – Kovács Dusán góljára még válaszolt Bélavári Attila a 75. percben, Jakab Zoltán 91. percben góljára azonban már nem érkezhetett replika, így a két csapat helyet serált a tabellán.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III
Forrás: shutterstock.com / illusztráció

Vármegye III., Déli csoport: Borotai SE II.–Katymár 1-2, Kelebia–Tataháza 20-3, Bácsborsód–Bácsalmás II. 8-1, Kisszállás–Kenderes SE 2-0, Dunagyöngye SK–Felsőszentiván 11-1, Hercegszántó–Bácsbokod 1-3, Gara–Madaras 2-1.