2024.05.28. 06:15

A Ladánybene növelte az előnyét

A Ladánybene növelte az előnyét az élen a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában, miután a saját mérkőzését megnyerte, a bajnoki címért folyó versenyben a fő rivális Helvécia pedig csak egy pontot szerzett hazai pályán.

Az Északi csoport éllovasa, a Ladánybene biztosan győzte le hazai pályán a Fülöpjakabot.

Ladánybenei FC, Lantos Henrik,
A Ladánybene csapata, középütt az 501 gólos Lantos Henrik.
Fotó: Jánosi Zoltán

A Ladánybene komoly, megfontolt társaság, nem isznak előre a medvebőrére, koccintanivaló azonban így is volt a meccs után, a csapat játékosa, Lantos Henrik ugyanis megszerezte az ötszázadik hivatalos gólját. Fontos pontokat hullajtott el hazai pályán a Helvécia. Szabó Gábor a hazaiak számára szerezte meg a vezetést, az SC Hírös-Ép II. azonban Márton Krisztián és Palatinus Zalán góljaival még az első játékrészben fordított. Molnár Gábor a 86. percben kiegyenlített ugyan, de ennek a döntetlennek Helvécián nem tudnak felhőtlenül örülni, az éllovas Ladánybene előnye ugyanis négy pontra nőtt. A harmadik helyen álló Katonatelep szorgalmasan gyűjti a pontokat, ezúttal Tiszaugon tudtak győzni 4-2-re. Ezzel a sikerrel a Katonatelep már nyolc mérkőzésből álló győzelmi szériát tudhat maga mögött, és már nem csak a remélt bronzérmet védi, hanem lassacskén az ezüstérmes helyet támadja, a hátrányuk ugyanis négy pont a Helvéciához képest. Ezen a hétvégén egyébként a Ladánybene látogat Katonatelepre. Biztosan verte a Ballószöget a Jászszentlászló, Kiskunfélegyházáról vitte el mind a három pontot a Tiszasas.

Vármegye III., Északi csoport: Tiszaug-Katonatelep 2-4, Ladánybene-Fülöpjakab 5-0, Kerekegyháza II.-Pálmonostora 5-2, Jászszentlászló-Ballószög 5-1, Helvécia-SC Hírös-Ép II. 2-2, Tiszaalpár-Jakabszállás 1-4, Vasutas SK-Tiszasas 2-4, Ágasegyháza–Bugac 4-5.