2024.05.13. 15:11

A Déli csoportban a Dunagyöngye SK nagy léptekkel halad a célja felé

A vármegyei harmadosztályú bajnokság Déli csoportjában a 23. fordulót rendezték meg a hétvégén. Győztek az esélyesek, a dobogón a sorrend tekintetében így nem történt változás.

A Déli csoport éllovasa, a Dunagyöngye SK az 5. helyen álló Gara vendége volt.

déli csoport, vármegye III, labdarúgás
A Déli csoportban éllovas Dunagyöngye SK gólöröme
Fotó: Farkas Alexa/ Dunagyöngye SK

A Déli csoport éllovasa, a Dunagyöngye SK az 5. helyen álló Gara vendége volt. Már az első játékrészben is fölényben játszott a vendégcsapat, a kapuba akkor azonban még nem sikerült betlaálnia. A Szeremle hajója aztán a második játékrészre kibontotta a teljes vitorlázatát, és végül magabiztosan ért be a kikötőbe, azaz nyerte meg a mérkőzést Inotai Csanád, Újházi Donát és Hesz Henrik góljaival. A szerelmeiek azt remélik, hogy ez a garai rév a Dunagyöngye SK számára még nem a végállomás, a társaság ugyanis aranyra vadászik, az úticél tehát Eldorado. Ami már nincs is annyira messze. A 2. helyen álló Kelebia a Kenderes SE vendége volt, és igazolta a papírformát, ugyanis Prentel Róbert és Csanák Aleksa góljaival 2-0 arányban győzött. A jelenleg a képzeletbeli dobogó harmadik fokáért küzdő Madaras és Katymár sem hibázott, mind a két gárda nagy különbségű győzelmet aratott hazai pályán. A Madaras játékosa, Ócsai Ivó öt góllal vette ki a részét a Tataháza elleni 9-0-ás sikerből, a Katymár csapatában Nagy Zorán négyszer talált be a Bácsalmás II. kapujába.

Vármegye III., Déli csoport: Madaras–Tataháza 9-0, Katymár–Bácsalmás II. 8-0, Felsőszentiván–Bácsborsód 1-6, Kenderes SE–Kelebia 0-2, Bácsbokod–Borotai SE II. 2–5, Gara–Dunagyöngye SK 0-3, Hercegszántó–Kisszállás 0-1.