2024.04.01. 11:55

Nőtt a Bene–Helvécia duó előnye északon

A hétvégén a 19. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. Győzött az éllovas Ladánybene és a 2. Helvécia is, a 3. helyen álló Pálmonostora döntetlenre végzett a Jakabszállással.

Nem bízott semmit a véletlenre az Északi csoport éllovasa, a Ladánybene, 7–2 arányban győzték le a Tiszaalpárt. Csikós Dávid háromszor is betalált a vendégek kapujába, akik az 54. perctől Szabó Krisztián kiállítása miatt tíz emberrel küzdöttek. Tartja az éllovassal a lépést a Helvécia, pedig nem könnyű mérkőzés várt Timár Zoltán csapatára a hétvégén. Meg is szerezte a Jászszentlászló a Helvécia ellen a vezetést Sallai Marcell révén, a második játékrészben azonban Csorba Sándor előbb egyenlített, majd Szabó Gábor és Homoki-Szabó Zoltán góljaival meg is nyerte a mérkőzést a Helvécia. A Ladánybene-Helvécia páros előnye nőtt, miután a 3. helyen álló Pálmonostora döntetlenre végzett hazai pályán a Jakabszállással. A Jakab Kovács Dávid góljával szerzett vezetést, a Pálmonostora Mizsei Adrián és Cseh Dániel találataival még az első játékrészben fordított. A 2–2-es végeredményt a vendég Kovács Márk alakította ki a 79. percben. A Jászszentlászló és a Katonatelep vereségét – utóbbit a Vasutas SK győzte le – kihasználva fellépett a 4. helyre az SC Hírös-ÉP második csapata, amely a Tiszaugot győzte le.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III
Fotó: shutterstock.com / illusztráció

Vármegye III., Északi csoport: Ballószög–Bugac 3–10, Pálmonostora–Jakabszállás 2-2, Fülöpjakab–Tiszasas 0-6, Katonatelep–Vasutas SK 2-3, Ladánybene-Tiszaalpár 7-2, Kerekegyháza II.-Ágasegyháza 3-3, Jászszentlászló–Helvécia 1-3, SC Hírös-Ép Egyesület II.–Tiszaug KSE 4-2.