2024.04.01. 11:49

Előzött a Közép csoportban a Kaskantyú

A hétvégén a 17. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Közép csoportjában. A forduló rangadóját a Kaskantyú nyerte Akasztón, így a Kasi átvette a tabellán a vezetést.

A Közép csoportban az Akasztó FC II.-Kaskantyúi FSE találkozó volt a vármegyei harmadosztályú bajnokságban a húsvéti forduló slágere, hiszen a tizenhat kör után 43 ponttal éllovas Akasztó a 42 ponttal a második helyen álló Kaskantyút fogadta. Nagy meccs kerekedett a mérkőzésből, és a vármegye háromhoz képest igen komoly nézőszám előtt megvívott, magas színvonalú összecsapást a vendégcsapat nyerte meg.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III
Forrás: shutterstock.com / illusztráció

Ezzel a győzelemmel a harmadik helyezetthez képest mindjárt kilencre nőtt a Kaskantyú előnye, miután a 3. Balotaszállás Izsákon 3–1-re kikapott. Vezetett ugyan a Balota Tarjányi Zombor találatával, a hazaiak azonban Prikidánovics Márk egy és Cseh-Szakáll Milán két góljával otthon tartották a három pontot. A Kecel II. vendégeként tudott győzni a Vadkert II., a Kunfehértó pedig Fülöpszállásról vitte el az értékes három pontot. A Fülöp Tóth András és Nagy Adrián góljaival a 66. percben még 2–0-ra vezetett, ám Komlós Dávid és Grácz László előbb egyenlített, majd a 85. percben a kunfehértói Rambó, Horváth Ákos a győztes gólt is megszerezte.

Vármegye III., Közép csoport: Kecel Senior-Tabdi KSE 3-2, Fülöpszállás-Kunfehértó 2-3, Kecel II.-Vadkert FC STE II. 1-4, Izsák-Balotaszállás 3-1, Szanki OBSE–Szabadszállási VSE 1-3.