2024.02.19. 14:51

Tovább tapad a Fehérvár

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában ezúttal nem rendeztek teljes programot, ugyanis a Ferencváros nemzetközi kupás szereplésére tekintettel, az MLSZ hozzájárult a zöld-fehérek DVTK elleni meccsének elhalasztásához. A címvédő hátránya így sem nőtt viszont, sőt, vesztett pontok tekintetében már jobban áll, mint a váratlan vereségbe belefutó Paks.

Lukács Dániel (labdával) lőtte a Kecskemét győztes gólját az Újpest ellen

Péntek este az éllovas Paks a Zalaegerszeget fogadta hazai pályán, és nagyon úgy tűnt, hogy semmi sem tudja meggátolni a tolnaiakat abban, hogy megőrizzék hibátlan tavaszi mérlegüket. Könyves élesen középre lőtt labdája már a 4. percben bepattant a menteni igyekvő Evangelou-ról az egerszegi kapuba, majd ezt követően a hazaiak csatára büntetőből már be is találhatott volna, de Dombó védett. Szünet előtt aztán csak jött az újabb Könyves alakítás, így 2-0-os előnnyel vonulhattak öltözőbe a hazaiak. A második félidő elején a semmiből jött szinte Gruber szépítő gólja, de egy szöglet után ismét Könyves volt szemfüles, így nem tűnt úgy, hogy lehet nmég fordulat a meccsben. Mégis volt, hiszen a csereként beálló Croizet szinte első labdaérintéséből közelebb hozta a vendégeket, majd a 73. percben egy bucka meglepte a kapujából kifutó Szappanost, át pattant felette a labda, amit Mance az üres kapuba passzolt. A Paksnak még ezt követően is voltak sanszai Böde révén arra, hogy megnyerje a meccset, de ehelyett a hosszabbításban Croizet gyenge lövése Szélpáról a saját kapujába pattant, így a szerencsés vendégek végül 4–3-ra nyertek. A Paks így továbbra is az élen áll, de vesztett pontok tekintetében már jobban áll az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Ferencváros.

Szombaton először egy lila-fehér rangadót játszottak Kecskeméten, ahol az Újpest volt a vendég. A hazaiak nagyon gyorsan előnybe kerültek, a 100. NB I-es meccsét játszó Banó-Szabó ugratta ki a 3. pecben Lukácsot, aki be is lőtte ziccerét. A folytatásban Májer találta el a kapufát, majd a második félidőben már az Újpest akarata érvényesült. Varga Bence azonban kitűnően védett, Mörschel büntetőjét is hárította, így maradt az 1–0.
Szombaton rendezték a kiesési rangadót, a Mezőkövesd–Kisvárda meccset is. A hazaiak Drazic büntetőjével már a 3. percben vezetést szereztek, de a Kisvárda fokozatosan jött fel, s a 28. percben Filipovic révén egyenlített is. A második félidőben összejött a fordítás is, az 57. percben Cipteic ballal tekert a jobb felsőbe, ezzel pedig meg is nyerte 2–1-re a találkozót a Kisvárda.

Vasárnap a Fehérvár a Debrecent fogadta, és a dobogós helyek szempontjából is fontos rangadó végén a hazaiak örülhettek. Némileg vitatható körülmények között született meg a győztes gól a 30. percben, Stefanelli büntetőjét ugyanis fogta Megyeri, de a játékvezető a VAR jelzésére újra rúgatta a tizenegyest, amit Christensen már nem hibázott el. Győzelmével a Fehérvár négy pontra feljött a jelenleg élen álló Paksra.
A forduló záró mérkőzésén a Puskás Akadémia alaposan kitömte az igen rossz napot kifogó MTK-t. A felcsútiak Nagy, Corbu és Favorov góljaival már a szünetben elhúztak 3–0-ra, majd fordulás után Komáromi, Soisalo és Stronati is eredményes volt, míg a másik oldalon Molnár csak a soványka szépítő gólt tudta megszerezni.

A 21. forduló eredményei: Paksi FC–Zalaegerszegi TE 3–4, Kecskeméti TE–Újpest FC 1–0, Mezőkövesd–Kisvárda 1–2, Fehérvár FC–Debreceni VSC 1–0, Puskás Akadémia–MTK 6–1.

A Ferencvárosi TC–Diósgyőri VTK mérkőzést elhalasztották.

A 22. forduló programja:
Péntek: MTK–Mezőkövesd 20 óra.

Szombat: Zalaegerszegi TE–Kecskeméti TE 12 óra 30 perc, Diósgyőri VTK–Fehérvár FC 15 óra, Debreceni VSC–Puskás Akadémia 17 óra 30 perc.

Vasárnap: Kisvárda–Paksi FC 15 óra, Újpest FC–Ferencvárosi TC 17 óra 30 perc.