Kosárlabda

2023.12.02. 20:47

Már az első félidőben eldöntötte a meccset a Körmend

A Körmend vendége volt a férfi kosárlabda NB I. A csoportjábáan, az alapszakasz 10. fordulójában a Duna Aszfalt–DTKH Kecskemét. A hírös városi alakulat az egyik kulcsjátékosát, Karahodzsics Kemált sérülés miatt volt kénytelen nélkülözni. A találkozón a Körmend már a félidőre jelentős előnyt harcolt ki, és ezt az előnyét a végéig megőrizte.

A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét egy korábbi mérkőzésen

Fotó: Bús Csaba / archív-felvétel

Körmendi tripla után Sinik és Lawrence kosaraival fordított a Duna Aszalt-DTKH Kecskemét, 3–4. A vasiak a palánk alatt magabiztosak voltak, két zsákolást követően 7–5 állt a táblán. Ritmust fogtak a házigazdák, 15–5-re megléptek. Az időkérés sem segített a hírös városiakon, a kénytelenségből felforgatott hadrendben nem találták az hazaiak eredményes játékának az ellenszerét, így tovább nőtt a differencia, 20–5-re. Rendre maradt üres dobójátékos a vasiaknál, akik pontosan céloztak távolról, 26–7. Lawrence pontjai zárták a negyedet, 28–11.

Feljavult támadásban a Kecskemét, elkezdték a zárkózást, 30–17. Tóth Barna vitte végig bátran ziccerig, 33–20-nál időt kért a házigazda. Megtették hatásukat az intelmek, húszpontosra hízott a különbség, 42–22-nél Forraynak kellett magához rendelnie tanítványait, de hiába, ezt követően is a Körmend akarata érvényesült, 48–22. Kucsera törte meg a csendet a hírös városiaknál, 50-24. A félidőre 54–26-as állásnál mehettek a felek.

Körmendi kettesre Dramicanin hármassal reagált, 56–29.

Felváltva estek a kosarak, 61–33-nál időt kért a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét stábja. Wittmann oldotta meg az ezt követő akciót, 61–35. A harmadik negyed közepén egy hazai tripla 68–38-ra módosította az eredményt. Bogues védővel együtt hintett be trojkát, 76–46. Kucsera látványos megmozdulása zárta a harmadik felvonást, 76–48.

Ferencz és Tóth Barna kosaraival indult a záró etap, majd a fiatal kecskeméti ismét megvillant, 80–52. Bogues és Dramicanin is csatlakozott, 85–56. Takács a sarokból volt eredményes, a hármasára Bogues reagált kettessel, 90–58. Az utolsó percekre csupa fiatalból álló ötöst küldött pályára Forray Gábor. Elszántan harcoltak, és így ezt a negyedet meg is tudta nyerni a Kecskemét. A végeredmény: 94–70.

– Ez egy olyan sajtótájékoztató, ahol nem tudok értékelni, mert nincs mit – kezdte az értékelését Forray Gábor, a kecskemétiek mestere. – 6 százalékos tripla, 50 százalékos büntető mutató, zéró energia. Természetesen gratulálok a Körmendnek, megérdemelten nyertek. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy eljöttek ebben az ítéletidőben is, és végig mellettünk voltak. Pozitívumként elmondható, hogy a meccs végén a fiatalok jól teljesítettek.

Egis Körmend - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94-70 (28-11, 26-15, 22-22, 18-22)

Egis Körmend: Morgan 22/12, Takács 10/6, Ferencz 12/6, Durázi 9, Tolbert 16/3. Cserék: Sylla 6, Herczeg, Kiss 8/6, Schmera 2, Geröly, Djogo 9/3, Tóth-Erdei. Vezetőedző: Kocsis Tamás.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Sinik 5, Bogues 12, Ivkovic 6, Dramicanin 10/3, Lawrence 19. Cserék: Tóth Barna 10, Wittmann 4, Kucsera 4, Körmendi, Tóth Patrik, Tóth Balázs, Gera. Vezetőedző: Forray Gábor.