2023.06.04. 20:36

Kilencet rúgott a Jakab a Vasutasnak

A hétvégén a 29., azaz az utolsó előtti fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. Három mérkőzést vívtak meg vasárnap ebben a csoportban.

A Jakabszállás kilenc gólt rúgott vasárnap a Vasutasnak.

Élesedett az éremért folytatott verseny a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában a vasárnapi Kerekegyháza II.–Helvéciai SE mérkőzést követően. A gólnélküli döntetlennel végződő mérkőzésen a Helvécia értékes pontot szerzett, így jelenleg a 4. helyen áll. Viszont amennyiben a zárófordulóban győzni tud hazai pályán, akkor a bronzérmet biztosan megszerzi, ugyanakkor helvéciai győzelem esetén, és amennyiben a Helvécia előtt álló, jelenleg 2. Ladánybene és 3. Szabadszállás döntetlent játszik egymással – hiszen egymással találkoznak –, akkor az ezüstérmet is megszerezheti. Igaz ez persze a Ladánybenére, illetve a Szabadszállásra is. Ezen csapatok sorsa is a saját kezében van. Nagy rangadó várható tehát a jövő hét végén Ladánybenén – ahol a vereség sokba kerülhet –, de ugyanilyen fontos mérkőzést vívnak Helvécián is.

A Jakabszállás Fülöpjakabon rendezte a meccsét, és a tavasszal egyre jobban szereplő csapat nagy finálét kerekítve 9–1 arányban győzte le a Vasutast, a mérkőzésen Tóth Csaba mesterhármast szerzett. Győzött Jászszentálszlón a Pálmonostora, és előrelépett a 6. helyre. Ha a 6. helyet sikerül megtartania, akkor az őszre nevezhet akár a másodosztályba is. Könnyű dolga ugyanakkor nem lesz, hiszen Kerekegyházára utazik, ahol nem osztogatják ingyen a pontokat, és a pálmonostori pontvesztést szívesen büntetné a Bugac és a Katonatelep, amelyeket jobb Papp László csapata jelenleg több győzelemmel és jobb gólkülönbséggel előz.

Jakabszállás KSE–Vasutas SK 9–1 (5–1)

Fülöpjakab, vezette: Lengyel Tibor (Apró Ferenc, Csúzi Előd)

Jakabszállás: Fekete F. – Eszik, Bor, Tóth Cs. (Csikász 46.), Vig T., Szalkai, Nagy R. (Víg J. 75.), Kovács D. (Ungor 65.), Lovász (Szegedi 60.), Kullai, Vig J. (Garzó 82.).

Vasutas SK: Hekkel – Gera (Makai T. 70.), Tímár (Abonyi 25.), Németh (Gallina 60.), Borsos, Laczkó, Forgó (Vízhányó 46.), Surányi, Seres (Szarka 80.), Makai Z., Bárdos.

Gól: Tóth Cs. a 18., 29., 31., Kovács D. A 28., 34., Csikász az 55., 65., Ungor a 70., 87., illetve Borsos a 36. percben.

Jászszentlászlói SE–Pálmonostora SE 0–2 (0–1)

Jászszentlászló, vezette: Tóth Dániel (Rácz Béla, Csovcsics Róbert)

Jászszentlászló: Sinkó – Hiz (Gál V. 76.), Kovács F. (Berczeli 86.), Varga, Czakó (Gál A. 59.), Gera, Horváth Z., Barcsik Máté, Barcsik Márk, Molnár, Sütő.

Pálmonostora: Magyar – Márics, Szalai, Seres, Patyi, Murányi, Papp Sz., Papp L. (Papp Z. 62.), Pozsár J., Pozsár K., Cseh.

Gól: Pozsár a 41., Papp Sz. a 80. percben.

Kerekegyházi SE II.–Helvéciai SE 0–0

Kerekegyháza, vezette: Rabi József (Csákó Patrik, Bosnyák Sándor)

Kerekegyháza II.: Hefler G. – András (Ruzsonik 55.), Szakál, Molnár, Garaci, Gogolák M., Bujdosó (Kulman 54.), Hefler E., KovácsK., Bencze (Nedó 46.), Császár (Gogolák G. 69.)