2023.05.15. 12:00

Növelte előnyét az élen az északi éllovas Fülöpszállás − galériával

A hétvégén a 24. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Déli, Közép és Nyugati csoportjában, az Északi csoportban pedig a 26. kör mérkőzéseit vívták meg a csapatok. Délen fej-fej mellett halad a Dunagyöngye és a Gara, a Nyugati csoportban már csak ketten maradtak versenyben az aranyéremért.

A Vasutas SK játékosa, Seres János veszélyeztet szabadrúgásból a Fülöpszállás elleni mérkőzésen

Fotó: Gulyás Sándor

A Déli csoport éllovasa, a Dunagyöngye SK nehéznek ígérkező fellépésen vitte át csont nélkül a lécet, Bácsborsódon tudtak győzni 4–0-ra. Gál Andor szerezte meg a vezetést a vendégeknek, és Holczer Csaba mesterhármasával már az első félidő végére kialakult a 4–0-ás végeredmény. A második Gara tartja a lépést a Dunagyöngyével, már ami a pontszámokat illeti, a gólkülönbség tekintetében ugyanis a szeremlei gárda az idei évben már előzhetetlen. A garaiak hazai pályán pontosan egytucatnyi gólt rúgtak a Borota második csapatának, amely két találattal igyekezett vigasztalni magát. A hazai gólszerzőket tekintve Jakab Zoltán és Kádár Kristóf döntetlenre végzett egymással, mind a ketten négyszer találtak be Haász Gábor kapujába. A Vaskút legyőzte a Bácsbokodot, és miután a dobogó harmadik fokán álló Madaras 3–3-as döntetlent játszott a Bácsalmás II. vendégeként, megelőzte a madarasiakat, akik hiába vezettek 3–1-re Bácsalmáson, végül – a 79. percben kiállítás miatt megfogyatkozva – be kellett érniük egy ponttal.

Vármegye III., Déli csoport:

BSE Vaskút–Bácsbokod 2–1, Bácsalmási PVSE II.–Madarasi SE 3–3, Bácsborsód–Dunagyöngye SK 0–4, Felsőszentiván–Hercegszántó 7–0, Tataháza–Kisszállás 0–2, Garai KSE–Borotai SE II. 12–2.

Az Északi csoport éllovasa, a Fülöpszállás két olyan vereség után, amikor nem tudott az ellenfél kapujába találni, újra megtalálta a góllövő cipőt, és behúzta a kiskunfélegyházi meccsét a Vasutas vendégeként. A fülöpiek nem csak a győzelemmel, hanem a riválisok eredményeivel is elégedettek lehetnek. A 2. Ballószög szomszédvári derbit vívott Helvécián. Háromszor szerzett vezetést a Helvécia, de a Ballószög csak két alkalommal tudott egyenlíteni, a hazai Molnár Csabának a 90. percben szerzett győztes góljára válaszolni már nem maradt idő. A 26. fordulót a 3. helyen váró Szabadszállás pedig Katonatelepen kapott ki egy végig nyílt, harcos meccsen 4–3-ra. Mindezek következtében a Helvécia megelőzte mind a Ballószögöt, mind a Szabadszállást, és jelen pillanatban a második helyen áll. A Ladánybene biztosan nyert a Kerekegyháza II. ellen hazai pályán, és ha az előttük levők botlanak még – márpedig botolhatnak, hiszen többen is egymás ellen játszanak még –, akár a harmadik helyre is odaérhet.

Vármegye III., Északi csoport: Pálmonostora SE–Bugac KSE 1–1, Vasutas SK–Fülöpszállás 0–1, Fülöpjakab–Tiszaug 2–3, Ladánybene–Kerekegyháza II. 7–0, Helvéciai SE–Ballószög 3–2, Katonatelepi SE–TRD Szabadszállás 4–3.

A Közép csoportban a már bajnok Vadkert FC STE II. ezen a hétvégén is bizonyította, hogy miért is bajnok. A Kaskantyú vendégeként győztek 5–2 arányban. Bár a Vadkert a 17. percben Frank Gábor kiállítása miatt megfogyatkozott, így is 2–2-re hozták az első félidőt, majd a második játékrészben, a hazai Bartha Roland kiállítása után még háromszor betaláltak a Kasi kapujába. A 2. helyen álló Kunfehértó az Akasztó II. vendége volt, a hazaik 3–1-re megnyerték a mérkőzést. A kunfehértóiakat így pontszámban utolérte a Kiskőrös II., amely Izsákon győzött 3–0 arányban. Nagy hajrá várható ebben a csoportban az ezüst- és a bronzéremért. Gólfesztivált hozott a Balotaszállás és a Bócsa összecsapása. 2–1-es félidő után 6–5-re győzött a hazai gárda. A második játékrészben a Bócsa 3–2-es hazai vezetés után először fordított, majd egy hazai egalizálás után újra megszerezte a vezetést, de hiába vezettek a 76. percben Vincze Márton góljával – akinek ez a harmadik találata volt – 5–4-re, a hazaiak Simola Roland góljával egyenlítettek, majd Prentel Róbert harmadik találatával a győzelmet is megszerezték. A Kecel II. 9–1 arányban győzte le a Szankot, Holczimmer Tamás négyszer is betalált.

Vármegye III., Közép csoport: Kecel FC II.–Szank OBSE 9–1, Balotaszállás–Bócsai BL SE 6–5, Tabdi–Császártöltés 1–5, Izsák–Kiskőrösi LC II. 0–3, Kaskantyúi FSE–Vadkert FC STE II. 2–5, Akasztó FC II.–Kunfehértó KSE 3–1, Kecel Senior–Tázlári FC 0–2.

A Nyugati csoport éllovasa, a Dunapataj kemény ellenfél, a Szakmár otthonában tudott győzni 4–1 arányban, így továbbra is veretlen, és három pont előnnyel vezeti a mezőnyt. Az Apostag nem kegyelmezett a Fajsznak, tíz góllal terhelték meg Herczeg Kristóf hálóját, Kis Norbert négyszer is betalált. A 3. helyen álló Bátya némi meglepetésre kikapott Dunaszentbenedeken, és mivel a Bátya egyszer még szabadnapos lesz, az már biztos, hogy az arany- és az ezüstérem sorsa a Dunapataj és az Apostag közt fog eldőlni, más ebbe a vitába már nem szólhat bele. A bronzcsatába annál inkább beleszólna az Uszód és a Szentmárton. Az Uszód Hartán győzött 14–4 arányban, Borsos Tamás és Deli Dávid egyaránt 5–5 gólt szerzett. Az Apostag és az Uszód szerdán kupamérkőzésen találkozik egymással, ha üzenetnek szánták a szerdai ellenfélnek, hogy képesek tíz góllal győzni, akkor az üzenet mind a két fél részéről hatásos volt. A Szentmárton Hajóson győzött 5–1 arányban, Csonka Norbert kettő, és Kiss Szabolcs három góljával, Alföldi Albert szerezte a hazai becsületgólt.

Vármegye III., Nyugati csoport: Dunavecsei SE–Miklósi GYFE 0–8, Dunaszentbenedek KSE–Bátyai SE 2–1, Hajós FC–Szentmárton SE 1–5, Apostag KSE–Fajsz SE 10–0, Harta SE II.–Uszód KSE 4–14, Szakmári KSE–Dunapataji KSE 1–4.