Labdarúgás/Összefoglaló

2022.10.03. 18:02

Tovább szárnyal a Kunfehértó, hibátlan még a Dunapataj

A hétvégén a 6. fordulót rendezték meg a megyei harmadosztályú bajnokságban. Már csak a Kunfehértó és a Dunapataj maradt hibátlan.

A Déli csoportban pórul járt a Broraota II. és a Hercegszántó is, mindketten tíz-tíz gólt kaptak, előbbi Szeremlén, utóbbi Katymáron. A Katymár a győzelmének köszönhetően maradt az éllovas, följött mögé a Tataházán Jarmaczki Bálint két góljával győztes Bácsbokod, a harmadik helyre pedig a korábbi 2. Felsőszentivánt legyőző Vaskút.

Az Északi csoportban első alkalommal veszített pontot a Ballószög, az, hogy éppen a Katonatelep ellen, lassan már nem is meglepetés, a Katonatelep egyre inkább tekintélyt parancsoló eredményeket produkál. Bravúrgyőzelmet aratott Ladánybenén a Fülöpszállás, 6–4-re nyert hazai pályán a Kerekegyháza, idegenben a Pálmonostora.

A Közép csoportban továbbra is megállíthatatlan a Kunfehértó, ezúttal a Császártöltést győzték le 7–3-ra. 14–1 arányban győzte le Kecelen a Seniort a Kiskőrös második csapata, igazi bravúrpontot szerzett Akasztón a Kaskantyú. A hétvégén a 6. fordulót rendezték meg a megyei harmadosztályú bajnokságban. Már csak a Kunfehértó és a Dunapataj maradt hibátlan.

A Nyugati csoportban nőtt az élen a Bátya előnye, miután rangadón 3–1-re legyőúzték az Uszódot, a második Szakmártól pedig elvett egy pontot a Kunszentmiklós.  A Dunapataj győzelme azt jelenti, hgoy a pataji csapat és hibátlan még, hogy ez helyezésben nem mutatkozik meg, az annak tudható be, hgoy két mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

DÉLI CSOPORT: Felsőszentiván–Vaskút 2–6, Kenderes SE–Bácsalmás II. 2–0, Bácsborsód–Madaras 3–0, Tataháza–Bácsbokod 0–2, Dunagyöngye SK–Borota II. 10–0, Katymár–Hercegszántó 10–0, Gara–Kisszállás 5–0.

ÉSZAKI CSOPORT: SC Hírös-Ép–Pálmonostora 4–6, Ladánybene–Fülöpszállás 2–3, Fülöpjakab–Bugac 2–4, Katonatelep–Ballószög 1–1, Tiszaug–Jakabszállás 4–1, Helvécia–Szabadszállás 1–0, Kerekegyháza II.–Jászszentlászló 6–4.

MEGYE III. KÖZÉP: Kecel Senior–Kiskőrös II. 1–14, Balotaszállás–Vadkert II. 1–3, Izsák–Szank 5–3, Bócsa–Tázlár 6–1., Akasztó II.–Kaskantyú 2–2, Kunfehértó–Császártöltés 7–2.

NYUGATI CSOPORT: Dunaszentbenedek–Szentmárton SE 1–1, Fajsz–Tass 8–0, Harta II.–Dunapataj 1–5, Apostag–Hajós 6–0, Szakmár–Miklósi GYFE 3–3, Bátya–Uszód 3–1.