2022.06.12. 07:00

A ladánybenei Spiegelberger Tamás lett a gólkirály

Szombaton délután rendezték meg a még utolsó, versenyben lévő Bács-Kiskun megyei labdarúgó liga, a megyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában a zárófordulót. A dobogós helyek már korábban elkeltek, szinte már csak a gólkirály kiléte volt kérdéses a záró kör előtt.

A ladánybenei Spiegelberger Tamás (zöldben) 40 gólt lőtt Fotó: Gulyás Sándor

Az Északi csoportban az első három hely sorsa már korábban eldőlt, egyetlen nyitott kérdés maradt, hogy ki lesz a gólkirály. A 29. forduló után a kerekegyházi Gogolák Milán vezette a gólvadászok listáját 38 találattal, a második helyen ladánybenei Spiegelberger Tamás állt 36, a harmadikon pedig a tiszaugi Nagy Attila 34 góllal. Az utolsó fordulóban Nagy Attila egy gólt szerzett a Tiszaug és a Bugac 2–2-es döntetlenre végződött találkozóján, a kerekegyházi Gogolák Milán kétszer köszönt be a Tiszaalpárnak, a bajnokcsapat csatára, a ladánybenei Spiegelberger Tamás pedig négy góllal vette ki a részét csapata győzelméből, így a benei csatár nyerte a gólvadászok különviadalát.

Eredmények: Jakabszállás–Miklósi GYFE 0–4, Katonatelep–Helvécia 3–3, Tiszaug–Bugac 2–2, ÁGasegyháza–SC HÍrös-Ép II. 1–6, Kerekegyháza II.–Tiszaalpár 6–2, Ladánybene–Vasutas SK 8–1.