Birkózás

2022.02.21. 14:31

Két magyar bajnoki címet is szereztek a félegyházi birkózók

Rendkívül jól szerepeltek a Kiskunfélegyházi Birkózó SE 12-13 éves versenyzői a Szabadfogású Diák Országos Bajnokságon.

Vajda Piroska

Remekül szerepeltek a félegyháziak. Fotó: Kiskunfélegyházi Birkózó SE

Hárman is döntőbe jutottak és végül ketten magyarbajnokok lettek Somogyjádon, ahol a Kaposvári Sportiskola rendezte az idei versenyt – tájékoztatta hírportálunkat Szabó József, edző.

A részletekről elmondta, a 42 kg-os súlycsoportban Hideg Balázs rendkívüli precizitással győzte le sorban az ellenfeleit, ezzel már másodszor szerzett bajnoki címet. A 69 kg-osok között Tapodi Norbert ellenállhatatlan volt, szintén minden ellenfelét legyőzte és a bajnoki dobogó tetejére állhatott. A 85 kg-os súlycsoportban Szécsényi Kornél szép győzelmek után, csak a döntőben maradt alul, így ezüstérmes lett. Az 50 kg-os Hideg Zita a fiúk között megszerezte az ötödik helyet. Csapatban a második helyet szerezték meg a félegyháziak. Edzők: Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András és Polyák Dániel.