kosárlabda

2021.03.07. 07:54

Négy hosszabbítás után győzött a Szeged

Szombat este a férfi kosárlabda NB I. A csoport 26. fordulójában a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a Naturtex-SZTE-Szedeák otthonában játszott. Hat ponttal győzött a Szeged a hosszabbításban.

Kovács Nóra

Már a meccs kezdetétől dominált a Szeged, 17–9 volt az állás a negyed derekán. A hetedik percre három pontra zárkózott a KTE. Bognár középtávolija után a 9. percben 25–15-re vezetett a hazai csapat. 30–19 volt az állás a tizedik percben.

A második játékrészben Thomas ziccerét követően sikerült tíz ponton belülre kerülni 33–24. A negyed derekán sorozatban szerzett hét pontot a hazai csapat 42–26. A nagyszünetben 46–32 volt az állás.

A fordulás után sem vettek vissza a vendégek, 56–37-es hátrányban időt kért Váradi Kornél. Nem tört meg a lendülete a hazaiaknak, 20 fölé nőtt a különbség, 61-37. A hajrában csökkentette hátrányát a Kecskemét, 64–46-al zárult az etap.

A negyedik negyedben nagyot ment a Duna Aszfalt-DTKH, 27 pontot szereztek a játékrész során, míg a hazaiak csak 9 pontig jutottak. 73–73-al jöhetett a hosszabbítás.

A folytatásban kiegyenlített játék folyt a pályán, a negyedik hosszabbításban elfáradt a KTE, 122–116-ra nyerte meg a találkozót a Szeged.

– Megmutattuk ma is a karakterünket, hogyan tudunk küzdeni egymásért – nyilatkozta Váradi Kornél, a Duna Aszfalt – DTKH Kecskemét vezetőedzője. –Az első félidőben puhák voltunk, nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, sok könnyű gólt engedtünk a Szegednek, és a támadásaink is akadoztak. Az egész meccs olyan volt, mint a szezon, egy hullámvasút. A hosszabbításban második szándékból adtunk esélyt a hazaiaknak, és éltek is ezekkel.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Duna Aszfalt – DTKH Kecskemét 122–116 (30–19, 16–14, 18–13, 9–27, 49–43)

Szeged, Férfi kosárlabda NB I. A csoport, zárt kapus mérőzés. Játékvezetők: Benczur Tamás, Dr. Mészáros Balázs, Pozsonyi László.

Szeged: Govens 25/12, Dzeletovics 25/15, Dickey 15, Kerpel G. 3, Brown 23/9. Csere: Kerpel B. 9/9, Keller 13/9, Bognár 9/3, Balogh, Olasz, Mayer. Vezetőedző: Szrecskó Szekulovics

Kecskemét: Djeraszimovics 9, Wittmann 18/9, Thomas 20/3, Kucsera 2, Karahodzsics 13. Csere: Jaramaz 23/6, Dramicsanin 23/12, Lukács 3/3, Horti 5, Lewis, Cserkó. Vezetőedző: Váradi Kornél.