2024.04.22. 15:22

Újra fellépett a dobogóra a Kunfehértó

A hétvégén a 20. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Közép csoportjában. A Kaskantyú tartja az előnyét, az Akasztó II. minden bizonnyal a zöld asztalnál kapja majd meg a három pontot, fellépett a dobogóra a Kunfehértó.

Benne volt a pakliban, hogy a Bócsa megnehezíti az éllovas Kaskantyú dolgát a Közép csoportban, így is történt. A 22. percre kétgólos előnyre tett szert a Bócsa. A hazaiak azonban összekapták magukat, és a 73. percre 5-2-re fordították meg az állást, többek között Kovács Zsolt mesterhármasának köszönhetően. Az 5-3-as végeredményt Fábián Dániel alakította ki. Félbeszakadt a Tabdi-Akasztó II. mérkőzés, de nem természeti jelenség, hanem negyvenöt perc alatt született tizenhárom vendéggól miatt. A három pontot minden bizonnyal az Akasztó fogja megkapni, 3-0-ás gólkülönbséggel. A 3. helyen álló Balotaszállás a bajnoki címvédő, a 19 forduló után a 4. Vadkert FC STE II. vendége volt, ki-ki mérkőzést vívtak tehát a felek. A hazaiak szerezték meg a vezetést Varga Bence révén, Ropos Gergő egyenlített, és több gól nem esett a mérkőzésen. A Balotának tehát sikerült a Vadkert előtt maradnia, a 3. helyet azonban nem tudta megtartani, a Kunfehértó ugyanis – a szerdai kupacsatától mit sem zavartatva – biztosan verte a Kecel Seniort.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Vármegye III., Közép csoport: Kunfehértó-Kecel Senior 9-0, Szabadszállás-Kecel FC II. 10-1, Kaskantyú-Bócsa 5-3, Vadkert FC STE II.-Balotaszállás 1-1, Kiskőrös II.-Izsák 3-1, Tabdi-Akasztó II. félbeszakadt, Szanki OBSE-Fülöpszállás 2-4.