2024.04.15. 15:04

Az első öt helyezett győzött az Északi csoportban

A vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában a 21. fordulót rendezték meg. Az első öt helyen nem történt változás, a Pálmonostora-SC Hírös-Ép rangadót a vendégek nyerték.

Az északi éllovas Ladánybene biztos hazai győzelemmel söpörte be a három pontot a Tiszasas vendéglátójaként.

Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Az üldöző Helvécia lemásolta a Bene eredményét, a listavezetőhöz hasonlóan 3-0 arányban nyert hazai pályán, vendége az Ágasegyháza volt. Az Északi csoportban nagy tömörülés alakult ki a múlt hétvégére a 3-5. helyen, ugyanis három gárda sorakozott itt 34 ponttal. A sorrend és a tömörülés mérete nem változott, viszont ez a trió most meglépett a Pálmonostorától. A 3. helyen álló SC Hírös-Ép II. ugyanis éppen a 6. helyen álló, a 34 pontos triót megbontani, illetve megelőzni szándékozó Pálmonostora vendége volt. Az egyre jobb formába lendülő kecskemétiek azonban Nagy Szabolcs góljával megnyerték ezt a rangadót.

A 4. helyen álló Katonatelep a Jakabszállást győzte le 6-2 arányban, a Jászszentlászló a Tiszaalpár vendéglátójaként söpörte be a három pontot. A vendégek két kiállítás miatt kilenc emberrel fejezték be a mérkőzést. A Fülöpjakab-Bugac szomszédvári derbi biztos vendéggyőzelmet hozott, előbb Tajti Bence talált be kétszer Vakulya Gergely kapujába, aztán Somogyi Szilveszter is kétszer csöngetett, Kürtösi Szabolcs a 86. percben szerezte meg a Fülöpke becsületgólját.

Vármegye III., Északi csoport: Tiszaug-Ballószög 6-3, Pálmonostora-SC Hírös-Ép II. 0-1, Fülöpjakab–Bugac 1-4, Katonatelep-Jakabszállás 6-2, Ladánybene-Tiszasas 3-0, Kerekegyháza II.-Vasutas SK 5-4, Jászszentlászló-Tiszaalpár 2-0, Helvécia-Ágasegyháza 3-0.