2008.12.08. 10:15

Felejthető első félidei játék

Az első félidei játékának köszönheti az Univer-Kecskemét, hogy vasárnap este hazai pályán kikapott a Körmend együttesétől.

B. K.

Az a fránya Banks. Ő csinálta a legnagyobb zűrzavart az első negyedben az Univer palánkja alatt. Bárkit is állított rá Zsoldos András, a hazaiak vezetőedzője, egyszerűen senki nem tudta tartani a vendégek amerikaiját. Ennek köszönhetően – na és annak, hogy roppant lassan mozgott és rosszul védekezett a Kecskemét – a 6. percben 12–18 állt az eredményjelzőn.
A játék képe nem sokat változott a játékrész végéig. A második felvonásban Fodor Gergely, Bialek, Trummer és Ferencz tripla esőt zúdított a hazaiakra, akik bénultan figyelték, hogy mi is történik körülöttük. Pályán volt már Simpson is, akinek a szerződése épp vasárnap járt le. A tengerentúli centert azzal a céllal igazolták, hogy pótolja a sérült Danielsont. Mivel utóbbi meggyógyult, így Simpson szolgálataira a továbbiakban nincs szükség. Talán meg is zavarhatta, hogy a búcsú meccsét játsza: nem sok jó megmozdulása akadt. Igaz, a társainak sem. Jöhetett a hosszú szünet, benne az alapos fejmosással a Zsoldos-legénységnek.

És láss csodát! Egy teljesen más kecskeméti csapat jött ki a pályára. Danielson pörgött, szórta a duplákat, valamint nem hagyta élni Bankset, míg Simpson szedte a lepattanókat. Az Univer pedig egyre jött fel. A 38. percben háromra olvadt a Körmend előnye (78–81). Állva biztatta kedvenceit a hazai közönség, de ez sem segített. Danielson tripla kisérletét követően a labda lecsorgott a gyűrűről. Ha az akkor bemegy...

Univer-Kecskemét – Körmend 81–90 (21–27, 15–25, 20–14, 25–24)

NB I/A-csoportos férfikosárlabda-mérkőzés. Kecskemét, 1200 néző. V.: Bodnár P., Farkas G., Márton L.

Univer: Haynes 10/3, Tóth P. 15, Horváth Á. 20/6, Klaiber 4, Danielson 20/9. Csere: Szabó Zs. 8/6, Simpson 4, Tornóczky. Vezetőedző: Zsoldos András.

Körmend: Archie 8/6, Auriantal 10/3, Fodor G. 13/6, Banks 17, Bialek 20/12, Csere. Fodor M. 9/3, Trummer 3/3, Ferencz 6/6, Tóth G. 4. Megbízott edző: Hencsei Tamás.

Kitűnt: Horváth Á., Danielson, illetve Fodor G., Banks, Bialek.

Kipontozódott: Fodor G. a 35., Klaiber a 38., Szabó Zs. a 40. percben.

Kipontozódott: Fodor G. a 35., Klaiber a 38., Szabó Zs. a 40. percben. -->