Hírek

2007.06.14. 10:22

Clevelandi sikerével a győzelem küszöbéhez ért a Spurs

Az észak-amerikai profi liga döntőjében harmadszor szenvedett vereséget a Cavaliers

BAMA

A San Antonio Spurs megnyerte Clevelandben az NBA négy sikerig tartó döntőjének harmadik mérkőzését is, így már csak egy győzelemre van a végső diadaltól. Cleveland Cavaliers-San Antonio Spurs 72-75.

A favorit San Antonio otthonában elszenvedett két vereség után a Cleveland alaposan nekigyürkőzött a szépítésnek: a vezér James irányításával 18-16- ra hozta a nyitó negyedet, miközben a texasiak nagy triójából csak Parker és Duncan jeleskedett.

Ilgauskas és Gooden rengeteg lepattanót gyűjtött, a második felvonás mégis a fantasztikus védekezést és több, mint 50 százalékos mezőnydobási mutatót produkáló vendégeké lett, akik a nagyszünetben 40-38-ra vezettek. A harmadik játékrész óriási küzdelmet és összesen csupán 27 pontot hozott. A Spurs részéről az argentin Ginobili továbbra is képtelen volt betalálni, ám a Cleveland katasztrofálisan célzott, és 15 triplakísérletéből mindössze 2(!) hullott a gyűrűbe. A hajrá ennek megfelelően rendkívüli izgalmakat hozott, a Cavs fogcsikorgatva harcolt az egyenlítésért, ám mindig csak 2 pontra tudta megközelíteni ellenfelét.

Az utolsó perc- ben Varejao révén 72-70- nél újfent rontottak a házigazdák, majd Ginobili megszerezte első pontját. James duplával válaszolt, Ginobili mindkét büntetőjét értékesítette, végül James kihagyta a döntetlent - és hosszabbítást érő - triplát. Ezzel a San Antoniónak már csak egy győzelemre van szüksége ahhoz, hogy begyűjtse történetének negyedik bajnoki címét. A negyedik összecsapásra magyar idÕ szerint pénteken hajnalban kerül sor, ismét Clevelandben.