2024.06.03. 15:55

Hazai sikerével szorossá tette a hajrát a Katonatelep

A vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában a 28. kör mérkőzéseit vívták meg a csapatok. A Katonatelep legyőzte az éllovas Ladánybenét, ezzel újra szorossá tette a hajrát.

Az Északi csoportban összerántotta a három dobogóst a Katonatelep.

labdarúgás,
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

A zöld-sárgák a 3. helyen várták a 28. fordulót, no meg az éllovas Ladánybenét. 3-0-ra meglépett a hazai csapat, a Ladánybene, amely győzelem – és a Helvécia veresége esetén - ezen a hétvégén már bajnok is lehetett volna, nagyot hajrázott, de csak kétszer bírtak betalálni a Katonatelep kapujába, amely ezzel a győzelemmel biztossá tette azt, hogy az év végén éremmel zár. Sőt, matematikailag még a bajnoki címre is van esélye a kanáriknak. A Helvécia szomszédvári derbit vívott a Ballószög vendégeként. 3-1 arányban nyerték a helvétek a mérkőzést, így a hátrányuk az éllovas Ladánybenéhez képest két pontra csökkent. Közel háromszáz néző előtt csapott össze a két szomszédvár, a Tiszasas és a Tiszaug. A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően izgalmas és mozgalmas lett. 2-0-ről, majd 3-2-őről is kiegyenlített az Ug, Letácsik Lajosnak a 92. percben szerzett góljára azonban már nem érkezett válasz.

Vármegye III., Északi csoport: Fülöpjakab-Kerekegyháza II. 3-5, Katonatelep-Ladánybene 3-2, Bugac-Tiszaalpár 5-2, Ballószög-Helvécia 1-3, Pálmonostora-Jászszentlászló 3-2, Tiszasas-Tiszaug 4-3, Jakabszállás–Vasutas SK 7-4, SC Hírös-Ép II.-Ágasegyháza 5-0.