2024.06.03. 15:43

Győzelemmel ünnepelt a Déli bajnok, a Dunagyöngye SK

A vármegyei harmadosztályú bajnokság Déli csoportjában a 26., azaz a zárófordulót rendezték meg a hétvégén. A már bajnok Dunagyöngye SK győzelemmel ünnepelt.

A Déli csoportban a Dunagyöngye SK már bajnokként fogadta a 4. helyen álló Madarast.

labdarúgás, vármegye III,
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Bár a vendégcsapatnak még az éremszerzésre is volt esélye, a szeremleiek csak 44 percig adtak nekik esélyt. Akkor 1-1- volt az állás, ám a 45. percben Bölcskei Máté megszerezte a vezetést a Dunagyöngyének, és a második félidőben már csak a hazaiak szereztek gólokat, szám szerint ötöt. Így lett fergeteges a bajnokavató, éremosztó ünnepség felvezetése. A parádés tavaszának köszönhetően a 2. helyre befutó SÉJ Alapítvány Kelebia a Hercegszántót fogadta, és győzte le 5-2 arányban. A Katymár ért be a harmadik helyre, ők a Felsőszentivánt győzték le 9-0-ra. A hazai csapatban Nagy Zorán és Merkler Tamás mesterhármast szerzett.

Vármegye III., Déli csoport: Tataháza-Kenderes SE 1-5, Katymár–Felsőszentiván 9-0, Kelebia–Hercegszántó 5-2, Bácsborsód–Gara 6-0, Bácsalmás II.–Bácsbokod 15-1, Dunagyöngye SK–Madaras 7-1. A Borotai SE II.-Kisszállás mérkőzést június 8-án vívják meg.