2024.05.20. 15:25

A Miklósi GYFE kikapott Szakmáron

A 24. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Nyugati csoportjában. Az éllovas Miklósi GYFE kikapott Szakmáron, a Dunapataj egy pontot szerzett az Uszód vendéglátójaként.

A Közép csoporthoz hasonlóan a Nyugati csoportban is lehetett volna bajnokavatás, ehhez annak a feltételnek kellett volna teljesülnie, hogy a tabellát a Dunapataj előtt hat pont előnnyel Mikósi GYFE legalább ugyanannyi pontot szerezzen ebben a fordulóban, mint a Dunapataj. A Dunapataj szombaton az Uszódot fogadta, és 1–1-es döntetlent játszott. A Kunszentmiklósnak innentől kezdve a saját, vasárnapi meccsén egy pont is elég lett volna a bajnokság megnyeréséhez, a Szakmár azonban 5–2 arányban legyőzte a Miklóst. Egyáltalán nem volt ez a meccs tét nélküli a Szakmár számára sem, hiszen ezzel a győzelemmel egyrészt megerősítette a harmadik helyét, sőt, annak a lehetőségét is fönntartotta, hogy a végén ezüstéremmel záron. Ehhez persze az kellene a szakmáriaknak, hogy a Dunapataj pontokat veszítsen. Ami nincs kizárva a lehetőségek halmazából, a következő fordulóban ugyanis Miklósi GYFE-Dunapataj rangadót vívnak a Nyugati csoportban. A Kunszentmiklós győzelem vagy döntetlen esetén megszerzi a bajnoki címet, a Pataj viszont szorossá teheti a hajrát, és bebiztosíthatja az ezüstérmet. Tizenegy gólt lőtt a Foktő II.-nek a Bátya. A hazai csapattból Magyar Márk és Balogh Attila jegyzett mesterhármast.

labdarúgás, vármegye III, mékőzés
Fotó: shutterstock.com / illusztráció

Vármegye III., Nyugati Csoport: Szentmárton-Harta II. 4–1, Bátya-Foktő II. 11–1, Dunaszentbenedek-Hajós 2–5, Dunapataj-Uszód 1–1, Császártöltés-Dunavecse 4–2, Szakmár-Miklósi GYFE 5–2.