2024.05.20. 14:40

A Dunagyöngye SK újabb lépést tett a bajnoki cím felé

A hétvégén a vármegyei harmadosztályú bajnokság Déli csoportjában a 24. fordulót rendezték meg. A bajnoki cím sorsa matematikailag még nem dőlt el, bár a gyakorlatban már lehetetlen elvenni a Dunagyöngye SK csapatától az elsőséget.

A Déli csoport éllovasa, a Dunagyöngye SK magabiztos győzelmet aratott a Hercegszántó vendéglátójaként, 3-0-ás félidő után 6-0 arányban nyerte a meccsét. A bajnoki cím megnyerését ugyanakkor még nem ünnepelhették meg a szeremleiek, arra abban az esetben kerülhetett volna sor, ha az első hely tekintetében immár egyetlen rivális Kelebia kevesebb pontot szerez, mint a Dunagyöngye. A Kelebia ellenfele viszont, a Bácsbokod szombaton délután nem állt ki, így a Kelebia minden bizonnyal meg fogja kapni a három pontot. Gyakorlatilag egyébként már bajnok a Szerelme, hiszen ha mind a két hátralévő mérkőzését elveszítené, akkor is jó hatvannal jobb a gólkülönbsége, mint a Kelebiának. Matematikailag azonban az a hátrány még behozható. A dobogó harmadik fokán változás történt, előzött a Katymár. A Katymár a Tataháza vendégeként aratott magabiztos győzelmet - a tizenkét gólos sikerből Merkler Tamás öt, Virágh Martin pedig négy góllal vette ki a részét, a Madaras pedig egy pontot szerzett Kisszálláson. Négy gólt és két piros lapot hozott a Kisszállás-Madaras mérkőzés – egyenlő elosztásban, így a pontokat is egyenlő arányban kasszírozhattak a felek. Két 5-4-es eredmény is született ebben a körben. A Borota második csapata a Garát győzte le. Ezen a találkozón végig a Borota vezetett, a Gara rendre zárkózni próbált, de a pontot érő zárkózás a jó hajrá dacára sem jött össze. A Bácsalmás II. jóval kalandosabb forgatókönyv mellett nyert 5-4-re. Azon a találkozón a 77. percben még a vendég Felsőszentiván vezetett 4-2-re, a hazai csapatnak azonban a hátralévő időben sikerült fordítania.

labdarúgás, Dunagyöngye SK, bajnoki cím
Fotó: shutterstock.com / illusztráció

Vármegye III., Déli csoport: Bácsalmás II.–Felsőszentiván 5-4, Tataháza–Katymár 1-12, Borota II.-Gara 5-4, Bácsborsód–Kenderes SE 3-2, Kelebia-Bácsbokod elmaradt, Dunagyöngye SK–Hercegszántó 6-0, Kisszállás–Madaras 2-2.