2024.05.20. 15:31

A Ladánybene tartja az előnyét az Északi csoportban

A 26. fordulót rendezték meg a hétvégén a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. Mind a három dobogós csapat győzött.

Az Északi csoport éllovasa, a Ladánybene imponáló, 3-0-ás győzelmet aratott a Pálmonostora vendégeként. AZ már biztossá vált, hogy a Ladánybene biztosan éremmel zár, hiszen a 4. helyen álló SC Hírös-Ép II. már nem érheti utol a jelenlegi éllovast. Más kérdés, hogy ettől függetlenül a beneieknek egyáltalán nem mindegy, hogy milyen színű lesz az az érem, amit begyűjtenek. Az első számú üldöző Helvéciára keménynek ígérkező meccs várt Bugacon, és valóban óriás csata is kerekedett a találkozóból. Csorba Sándor révén a vendégek szereztek vezetést, Somogyi Szilveszter még az első félidő hajrájában egyenlített. Azt követően Pillók Gergő góljával a hazaiak kerültek előnybe. Csorba Sándor egyenlített, de a 75. percben Erdélyi Ferenc góljával ismét a hazaiak vezettek. Ezt követően nagy hajrát vágott ki a Helvécia, Török Tamás előbb a 78. percben egyenlített, majd a 87. percben Csorba Sándor megszerezte saját maga harmadik, és csapata negyedik gólját. A Katonatelep megerősítette a harmadik helyét, miután 5-2 arányban győzött a Fülöpjakab vendégeként. Az egyforma pontszámmal rendelkező, 4. SC Hírös-Ép II. és 5. Jászszentlászló egymással találkozott. A meccset a kecskemétiek nyerték, így megerősítették a 4. helyüket. Pontszámban utolérte a Tiszasas a Tiszaugot, miután a Sas biztosan győzött a Tiszaalpár vendéglátójaként, az Ugot pedig legyőzte a Vasutas SK – Seres János góljával.

labdarúgás, északi csoport, mérkőzések
Forrás: shutterstock.com / illusztráció

Vármegye III., Északi csoport: Ballószög-Kerekegyháza II. 3-5, Pálmonostora-Ladánybene 0-3, Fülöpjakab-Katonatelep 2-5, Tiszasas-Tiszaalpár 7-2, Bugac-Helvécia 3-4, Vasutas SK-Tiszaug 1-0, Jakabszállás–Ágasegyháza 4-1, SC Hírös-Ép II.-Jászszentlászló 2-0.