2024.05.28. 06:00

A Dunagyöngye SK a bajnok, a Kelebia az ezüstérmes délen

A hétvégén a vármegyei harmadosztályú bajnokság Déli csoportjában a 25. fordulót rendezték meg. A szeremlei Dunagyöngye SK megnyerte a bajnokságot, a Kelebia pedig megszerezte az ezüstérmet.

A Déli csoportban az utolsó előtti fordulóban már egyetlen pont is elég volt a Dunagyöngye SK számára a bajnoki cím megszerzéséhez.

vármegye III, dél, Bács-Kiskun, Dunagyöngye SK,
A Dunagyöngye SK megvédte a bajnoki címét a vármegye három Déli csoportjában.
Fotó: Farkas Alexa

Szombati József csapata nem is halasztgatta tovább a bajnokavatást. A Kisszállás vendég volt a Szeremle, és Bölcskei Máté 14. percben szerzett góljával megnyerte a mérkőzést, így újra megszerezte az aranyérmet. A 2. Kelebia parázs rangadót vívott Garán. Nyári Alvin gólával a vendégek szereztek vezetést az első percben, a Gara Jakab Zoltán, Zalai Zalán és Kovács Dusán góljaival a 39. percre fordított. Danicic Richard a 42. percben szépített, majd Simola Roland a 72. percben belőtte azt a gólt, amellyel a Kelebia 3-3–ra hozta a rangadót, és bebiztosította magának az ezüstérmet. A 4. Madaras és a 3. Katymár ki-ki meccset vívott egymással a képzeletbeli dobogó harmadik fokáért. Kétszer vezettek egy góllal a vendégek, kétszer egyenlített a Madaras, így a Katymár megtartotta a két pont előnyét a képzeletbeli dobogó harmadik fokán. A Bácsbokod-Bácsborsód örökrangadót a vendégek nyerték 4-1 arányban.

Vármegye III., Déli csoport: Madaras–Katymár 2-2, Felsőszentiván-Tataháza 3-1, Kenderes SE-Bácsalmás II. 6-0, Kisszállás-Dunagyöngye SK 0-1, Bácsbokod-Bácsborsód 1-4, Gara–Kelebia 3-3, Hercegszántó–Borota II. 4-0.