2024.04.15. 16:05

Parádézott Fülöpön a Kaskantyú, újra dobogós a Balota

A hétvégén a 19. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Közép csoportjában. A dobogón egy változás történt, a Balota előrelépett a 3. helyre, visszaelőzve a Vadkert II. csapatát.

Előzetesen úgy festett, hogy kemény rangadó vár a listavezető Kaskantyúra Fülöpszálláson.

Traditional,Soccer,Ball,On,Soccer,Field
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Ám miután öt alapember is hiányzott a hazai csapatból, a Fülöp csak az első félidőben tudta kifejteni az előzetesen várt ellenállást – Kovács Zsolt két góljára a hazai Tóth Szabolcs válaszolt, így 1-2-vel fordultak a felek –, a második félidőben már csak egy csapat volt a pályán, a Kasi. Kovács Zsolt, aki sérülés miatt több mérkőzést kihagyni kényszerült, mindjárt egy öttalálatos mérkőzéssel tért vissza a Kasi keretébe. A 2. helyen álló Akasztó Suhajda Gergely két, és Győrfi István egy góljával győzte le a Szankot. A Balotaszállás visszalépett a dobogó harmadik fokára. Tehette ezt azért, mert az Izsák Prikidánovics Márk mesterhármasával legyőzte a bajnoki címvédő Vadkert FC STE II. csapatát, a Balota pedig behúzta a Tabdi elleni hazai meccsét. Jeszenszky Roland hat góllal vette ki a részét a hazai gólfesztiválból. Kecelen tudott győzni Horváth Ákos két góljával a Kunfehértó, a keceliek részéről Kovács Norbert volt eredményes.

Vármegye III., Közép csoport: Akasztó II.-Szank 3-0, Fülöpszállás-Kaskantyú 1-9, Bócsa-Szabadszállás 4-0, Kecel II.-Kunfehértó 1-2, Izsák-Vadkert FC STE II. 3-0, Balotaszállás-Tabdi 11-1, Kecel Senior-Kiskőrösi LC II. 0-6.