2024.04.30. 11:02

Északon fellépett a dobogóra a Katonatelep

A hétvégén a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában a 23. kört rendezték meg. Pontszám tekintetében beérte az éllovas Ladánybenét a Helvécia, fellépett a képzeletbeli dobogó harmadik fokára a rangadót nyerő Katonatelep.

Az éllovas Ladánybene a 10. helyen álló Bugacot fogadta. Dömötör Sándor révén a vendégek szerezték meg a vezetést. A Bene a második félidőben Faragó Bence és Fodor Zoltán góljaival fordított, Tajti Bence azonban kiegyenlítette az állást, így ponttal távozhatott Ladánybenéről a Bugac. Kihasználta a Bene botlását a Helvécia, 3-1 arányban legyőzték a Vasutas SK-t, és így pontszámban beérték a Ladánybenét. Ki-ki rangadót vívott a forduló előtt a 4. Katonatelep és a 3. SC Hírös-Ép II., a hazaiak otthon tartották a pontokat. A Jászszentlászló nem tudta kihasználni az SC Hírös-Ép II. botlását, Letácsik Lajos és Talmácsi Béla góljaival ugyanis a Tiszasas elvitte Szentlászlóról a pontokat. Négy gólt szerezve sem tudott pontot otthon tartani a Fülöpke a Ballószög vendéglátójaként. A vendégek kétgólos vezetésre tettek szert, ezt a Fülöpjakab Kürtösi Szabolcs két találatával a félidőre kiegyenlített. Következett a ballószögi Petrik József kétszer, ezután azonban a hazai Vakulya Gergely is duplázott, 4-4 lett az állás. Bozsik Máté duplájára azonban már nem volt válaszuk a hazaiaknak.

labdarúgás, mérkőzés
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Vármegye III., Északi csoport: Tiszaug-Pálmonostora 2-2, Fülöpjakab-Ballószög 4-6, Katonatelep-SC Hírös-Ép II. 2-1, Ladánybene-Bugac 2-2, Kerekegyháza II.-Jakabszállás 3-5, Jászszentlászló-Tiszasas 0-2, Helvécia–Vasutas SK 3-1, Ágasegyháza-Tiszaalpár 2-2.