2024.04.08. 19:31

A Szakmár nyerte a nyugati rangadót

A hétvégén a 18. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Nyugati csoportjában. A Szakmár legyőzte a több, mint hétszáz napa veretlen Dunapatajt, így teljesen szorossá vált az élboly. Amelyhez a Bátya is tapadni igyekszik.

A Nyugati csoport éllovasa, a Miklósi GYFE ezen a hétvégén szabadnapos volt.

Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Ettől függetlenül igazi csúcsrangadót vívtak ebben a csoportban, hiszen a 35 ponttal 3. helyen álló Szakmár a 38 ponttal a 2. Dunapatajt fogadta. Azt a Dunapatajt, amely a mérkőzés előtt már hétszáz napja volt veretlen bajnokin. Az első félidő zárásakor úgy festett, hogy tovább nyúlhat a pataji veretlenség, ugyanis az első játékrész utolsó percében Bévárdi Ádám góljával megszerezték a vezetést a vendégek. A szakmáriak azonban nem illetődtek meg sem a pataji sorozattól, sem a pataji vezetéstől. Kövesdi Gábor a 64. percben egyenlített, majd a 81. percben Salacz Attila a hazai győzelmet jelentő gólt is megszerezte. Újra szorossá és kiszámíthatatlanná vált tehát a harc a bajnoki címért folyó harc a Nyugati csoportban. Annál is inkább, mert a Császártöltésen, Anisity Tamás találatával aratott egygólös győzelmével tapad az első háromra a Bátya is.

Vármegye III., Nyugati Csoport: Dunavecse-Harta SE II. 2-7, Dunaszentbenedek-Szentmárton 3-2, Hajós-Uszód 1-5, Császártöltés-Bátya 0-1, Szakmár-Dunapataj 2-1.