Nem botlott a Paks

Az OTP Bank Liga 20. fordulóját rendezték hétvégén, mely során a tabella élén nem történt változás.

Nagy küzdelmet hozott a Paks és a Kecskemét vasárnapi csatája

Fotó: Réti Attila

Szombaton három, vasárnap ugyancsak három bajnokit rendeztek azok után, hogy a hétközi forduló miatt igen sűrű lett a tavasz első hete.

A nyitómeccsen a Puskás Akadémia a Kisvárda vendége volt, és a felcsútiak Nagy Zsolt és Komáromi György góljaival már az első félidőben eldöntötték a pontok sorsát (0–2). A foytatásban a Fehérvár is igen gyorsan dűlőre vitte fővárosi vendégjátékát az MTK otthonában, Tóth Tamás és Nicolas Stefanelli 25 perc után alakította a végeredményt (0–2).

A szombati nap sormintáját követte a Ferencváros is azzal, hogy idegenben nyert a Debrecen ellen. A DVSC már az első percben vezetést szerzett Manrique megpattanó lövésével, de Varga Barnabás gyorsan válaszolt, majd a hajrához közeledve Zachariassen fejese döntötte el a találkozót (1–2).

Vasárnap a Kecskemét a Pakshoz látogatott. A lila-fehéreknek ugyan több nagy lehetősége is adódott, de Szappanos Péter bravúrok sorát mutatta be a hazai kapuban, így Windecker fejese elegendő volt ahhoz, hogy a tolnaiak visszaálljanak a tabella élére (1–0). Győzelemmel mutatkozott be az Újpest kispadján Mészöly Géza Diósgyőrben, akinek csapata Radosevic góljával került előnybe, s bár erre Edmomwonyi még válaszolt, Mörschel a hajrában megszerezte a győztes gólt (1–2). A forduló záró meccsén a ZTE sokáig vezetett a Mezőkövesd ellen Bedi góljával, Beriashvili révén azonban pontot mentett a Mezőkövesd (1–1).