2023.11.07. 10:19

Északon és a Közép csoportban szoros az élmezőny

A hétvégén a 11. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság mind a négy csoportjában. Pontot veszített hazai pályán a Kunszentmiklós, így már csak a Déli csoport éllovasa, a Dunagyöngye SK százszázalékos. A Közép csoportban fellépett a dobogóra a Kaskantyú.

Bevonul a Ladánybene és a Pálmonostora.

A Déli csoportban a Dunagyöngyét továbbra sem lehet megfékezni. Szombati József fiai ezúttal a Hercegszántó otthonából vitték el a három pontot egy 4–0-ás győzelemmel, és maradtak továbbra is hibátlanok. A Madaras legyőzte a Kisszállást, a Katymár pedig a Tataházát, így előbbi maradt a 2., utóbbi a 3. helyen.

Vármegye III. Déli csoport: Felsőszentiván–Bácsalmás II. 2–1, Katymár–Tataháza 10–0, Bácsbokod–Kelebia 0–2, Kenderes SE–Bácsborsód 1–2, Madaras–Kisszállás 3–1. Hercegszántó–Dunagyöngye SK 0–4.

Az Északi csoport éllovasa, a Helvécia legyőzte a Bugacot 4–3-ra – Csorba Sándor mesterhármast szerzett - , és így maradt az élen. Biztosan, 8–0 arányban győzte le a Katonatelep a Fülöpkét – ezen a találkozón is volt egy mesterhármas, Szabó Gábor jegyezte –, és érdemes volt gólkülönbséget javítaniuk, hiszen annak köszönhetően léphettek előre a 2 helyre.

A tíz kör után a 19 ponttal a 2. helyen álló Ladánybene a szintén 19 pontos, harmadik helyen tanyázó Pálmonostotorát fogadta. A mérkőzést nagy küzdelemben a hazaiak nyerték. Hogy továbbra is szoros maradjon az élmezőny, arról a Tiszaug gondoskodott, ők a Vasutast győzték le hazai pályán, és ugyanannyi pontot gyűjtöttek, mint előttük a 2. és a 3. helyen álló. Értékes győzelmet szerzett a Jászszentlászló, az SC Hírös-Ép II.-t győzték le Varga Viktor találatával.

Vármegye III., Északi csoport: Kerekegyháza II.–Ballószög 3–5, Ladánybene–Pálmonostora 2–1, Katonatelep–Fülöpjakab 8–0, Helvécia–Bugac 4–3, Jászszentlászló–SC Hírös-Ép II. 1–0, Tiszaug–Vasutas SK 4–1, Ágasegyháza–Jakabszállás 2–1, Tiszaalpár–Tiszasas 0–3.

A Kötép csoportban továbbra is az Akasztó II. áll az élen, ők a Kiskőrös II. elleni szomszédvári derbin fordítottak 0–2-ről 4–2-re. A bajnoki címvédő Vadkert II. a Kunfehértót fogadta, a forduló rangadója döntetlenre végződött. A Fehértó pontvesztését azonnal kihasználta a Kaskantyú, amely nem akárhol, hanem Balotszálláson tudott győzni 4–3-ra.

Vármegye III., Közép csoport: Kecel II.–Bócsa 1–7, Vadkert II.–Kunfehértó 1–1, Tabdi–Szabadszállás 2–5, Balotaszállás–Kaskantyú 3–4, Izsák–Szanki OBSE 3–1, Akasztó FC II.–Kiskőrös LC II. 4–2 Kecel Senior–Fülöpszállás 1–5.

A döntetlenek fordulója lett a 11. a Nyugati csoportban. Három mérkőzés végződött 2–2-re, kettő találkzó 1–1-re, csak a Dunavecse tudott három pontot szerezni, ők a Császártöltést győzték le 2–1 arányban. Nem kis bravúrt hajtott végre a Szakmár, ők ugyanis az eddig százszázalékos Kunszentmiklós otthonából tudtak pontot rabolni. Fordulatos lett az Uszód–Dunapataj rangadó. Kiss Balázs a hazaiaknak szerzett vezetést az elején, a második játékrész derekán Bajusz Róbert egyenlített, majd Botykai révén át is vette a vezetést a Pataj a 79. percben, hogy aztán húsz perccel később (!), a 98. percben egyenlítsen Kiss Balázs.

Vármegye III., Nyugati csoport: Foktő II.–Bátya 2–2, Dunavecse–Császártöltés 2–1, Hajós–Dunaszentbenedek 2–2, Miklósi GYFE–Szakmár 1–1, Uszód–Dunapataj 2–2, Harta II.–Szentmárton 1–1.