2023.05.06. 21:10

Északon visszaállt az élre a Solt

A hétvégén a 24. fordulót rendezték meg a vármegyei másodosztályú bajnokságban. Az Északi csoportban szombaton négy mérkőzést vívtak meg.

Szikora Tamás (sötét mezben) szerezte a Kiskunmajsa harmadik gólját az SC HÍrös-Ép elleni rangadón

A 2. helyen álló Solt magabiztosan győzte le a Csólyospálost. Vaskó Józsefnek és csapatának az győzelem felett érzett örömét azonban minden bizonnyal növelte, hogy eközben a fő riválisuk, az éllovas SC Hírös-Ép vereséget szenvedett Kiskunmajsán, így a Solt visszaállhatott a tabella élére. Az várható volt, hogy Kiskunmajsán a kecskeméti csapatnak nem lesz könnyű dolga, olyannyira nem is lett, hogy vereséget szenvedtek. Boros két góljával és Szikora Tamás találatával már 3–0-ra is vezetett a hazai gárda, végül 3–2 lett az eredmény, de a két szépítő gól sem a majsaiak örömét nem rontja el, sem a kecskemétieket nem vigasztalja.

Biztosan nyerte a Kiskunfélegyháza II. hazai pályán a Kunszállás ellen a szomszédvári derbit, újabb győzelemmel igazolta az Ágasegyháza önmaga és a semleges szurkolók előtt is, hogy igenis helye van a vármegyei másodosztályban.

Vármegye II., Északi csoport

Solti FC–Csólyospálos 7–1 (5–1)

Solt, vezette: Kaszala Mihály (Borbényi Miklós, Borbényi Bálint)

Solt: Borbély (Haász 72.) – Fehér, Facskó (Molnár 60.), Szalánczi, Puskás, Nagy M., Nitsch, Tóth M. (Madár 46.), Szili, Hajdú (Cislo 54.), Pribék (Kurta). Vezetőedző: Vaskó József.

Csólyospálos: Andóczi-Balog – Novikov, Ábrahám-Furus (Szilágyi 72.), zádori, Szűcs, Balogh (Győrfí 60.), Harkai (Elekes 76.), Maróti, Tóth D., Bartalos, Kertész B. (Hódi 67.)

Gól: Bartalos (öngól)N12., Tóth M. 20., 27., Nitsch 24., Facskó 33., Szili 82., 88., ill. Tóth D. 35. perc.

Kiskunfélegyháza II.–Kunszállás SE 5–0 (3–0)

Kiskunfélegyháza, vezette: Putnik Tamás (Papp Roland, Allaga Iván)

Kiskunfélegyháza II.: Zsigó – Tóth L., Horváth B., Besze (Német 82.), Szabó T., Karsai, Kurgyis B. (Szalai 71.), Berekszászi, Görög, Szőke H., Fricska (Bereczki 77.)

Kunszállás: Kovács L. – Fekete I., Fekete T., Polyák (Jaskó 26.), Kertész Á., Nagy R., Jókai, Páli, Agárdi, Kuklis (Dobos 46.), Kürtösi. Technikai vezető: Kertész Károly.

Gól: Horváth B. 28., Karsai 30., Szabó T. 36., Kurgyis B. 69., Besze 73. perc.

Ágasegyháza SE–Lakiteleki TE 4–2 (2–1)

Ágasegyháza, vezette: Borbényi Miklós (ézsiás Gábor, Dienes Róbert)

Ágasegyháza: Benkó – Lévai, Váczi, Kiss Sz. (Kovács M. 78.), Tapodi (Magyar Dávid 66.), Szinkó (Papp 70.), Szabovik (Somogyi 86.), Horváth V., Huber, Kadosa, Lóczi. Technikai vezető: Papp Zoltán.

Lakitelek: Czakó – Faragó (Magyar P. 61.), Kotvics (Kovács M. 74.), Győri, Tombácz (Kovács L. 61.), László, Illés, Magyar Dániel (Kakó 61.)., Tamásy K., Hencz, Tamásy R.

Gól: Szabovik 18., Kiss Sz. 32., Szinkó 57., Tapodi 63., illetve Tombácz 7., Győri 68. perc.

Kiskunmajsai FC–SC Hírös-Ép 3–2 (1–0)

Kiskunmajsa, vezette: Biber Tamás (Bán Kristóf, Serfőző Balázs)

Kiskunmajsa: Kovács K. – Szikora J. (Lengyel 46.), Nagy G., Ács, Szikora T. (Stránszki 89.), Boros (Csikós 77.), Katona (Pszota 65.), Szőke P., Lukács, Gilicze, Pocsai. Technikai vezető: Kis Péter.

SC Hírös-Ép: Farkas – Szász, Kiss B., Nagy Sz. (Maczelka 46.), Balog, Dani, Parázs, Szakter (Mécs 46.), Horváth T. (Pánczél 46.), Kövecs, Gréczi.

Gól: Boros 10., 53., Szikora T. 57. ill. Parázs 62., 95. perc.