2023.03.27. 15:36

Átvette a vezetést délen a Dunagyöngye, nyugaton az Apostag

A hétvégén a vármegyei harmadosztályú bajnokságban a Déli, a Közép és a Nyugati csoportban a 17., míg az Északi csoportban a 19. fordulót rendezték meg. A Déli és a Nyugati csoportban őrségváltás történt a tabella élén.

Bácsbokod-Katymár mérkőzés

Fotó: Jarmaczkiné Ispánovics Judit

A Déli csoportban a tizenhat kör után a második helyen álló Dunagyöngye SK a harmadik Madaras vendége volt. A rangadót 1–0-ás félidei vezetés után biztosan nyerte 3–0 arányban a Dunagyöngye. Ez a győzelem nem csak három pontot ért a szeremleieknek, hanem előzést is a tabella élén. Az éllovas Katymár ugyanis a Bácsbokod vendége volt, és a bokodiak Tóth Martin mesterhármasának, no meg a kapusuknak is köszönhetően, aki a mérkőzés elején 11-est hárított, 3–1 arányban legyőzték a listavezető Katymárt, így a Dunagyöngye SK jobb gólkülönbségével előzni tudott. Feljött a harmadik helyre a Bácsborsódot 3–2-re legyőző Vaskút, illetve a negyedikre a Kenderest 4–3 arányban felülmúló Gara.

Déli csoport: Kisszállás–Felsőszentiváni SK 0–0, BSE Vaskút–Bácsborsód 3–2, Bácsalmási PVSE II.–Tataháza 4–0, Madarasi SE–Dunagyöngye SK 0–3, Bácsbokod–Katymár 3–1, Borotai SE II.–Hercegszántói FC 3–0.,Gara–Kenderes SE 4–3.

Az Északi csoportban hazai pályán 2–1 arányban legyőzte a Katonatelepet a Fülöpszállás. Miután a második helyen álló Ballószög hazai pályán 1–1-re végzett a Kerekegyháza második csapata ellen, a fülöpszállásiak előnye a tabella élén hat pontra nőtt. A Deák Sándor gardírozta Fülöp a tavaszi idényben még százszázalékos, hiszen mind a négy mérkőzését megnyerte. A 3. Helvécia szabadnapos volt, mögöttük feljött a 4. helyre a Szabadszállás.

Észak: Ballószög–Kerekegyháza II. 1–1, TRD Szabadszállás–SC Hírös-Ép II. 2–0, Pálmonostora–Ladánybenei LC 2–0, Vasutas SK–Fülöpjakab 3–0, Fülöpszállás–Katonatelep 2–1, Bugac–Tiszaug 4–2, Jakabszállás–Jászszentlászlói SE 3–0.

A Közép csoport éllovasa, a Vadkert FC STE II. tartja ötpontos előnyét, miután 5–1 arányban legyőzte a Bócsát. Nem tévesztett lépést az első számú üldözőjük, a Kunfehértó sem, ők Szankon szerezték meg a három pontot egy 5–2-es győzelemmel. Tartja a harmadik helyét a Kaskantyú is, Virág Tibor csapata az Izsákot győzte le hazai pályán 3–1-re.

Vármegye III., Közép: Kiskőrösi LC II.–Tabdi 6–0, Kecel FC II.–Balotaszállás 6–3, Kaskantyú–Izsák 3–1, Vadkert FC STE II.–Bócsa 5–1, Szank OBSE–Kunfehértó 2–5, Kecel Senior–Akasztó FC II. 0–4, Tázlár–Császártöltés 2–3.

A Nyugati csoportban az éllovas Dunapataj szabadnapos volt, ezt alaposan kihasználta az Apostag. Az apostagiak Hartán tudtak 7–0 arányban nyerni, Kis Norbert három góllal vette ki a részét a sikerből. Ahhoz azonban, hogy a tizenhat forduló után a 3. helyen álló Apostag a tabella élére ugorhasson, az is kellett, hogy a Szentmárton megállítsa a Bátyát. Ez megtörtént, Halász László és Kiss Szabolcs góljaira bátyai részről csak egy válasz érkezett a hajrában, Csesznók István részéről, így az Apostag a tabella élére állhatott. Lőgyakorlatot tartott az Uszód a Tass vendéglátójaként, tizennégy alkalommal találtak a vendégek kapujába. Borsos Tamás öt, Deli Vádi pedig négy góllal vette ki a részét a gólzáporból.

Nyugati csoport: Dunavecse–Dunaszentbenedek 0–2, Szentmárton–Bátya 2–1, Miklósi GYFE–Fajsz 2–1, Uszód–Tass 14–0, Harta SE II.–Apostag 0–7, Hajós FC–Szakmári KSE 0–1.