Úszás

2022.12.19. 14:25

Mohay Janka remekelt a kecskeméti versenyen

IV. alkalommal rendezték meg a Kecskeméti Fürdőben a háromnapos Cikluszáró Úszóversenyt, melyen rajtkőre állt többek közt Kapás Boglárka olimpiai bronzérmes, Telegdy Ádám olimpiai ötödik helyezett, valamint Zombori Gábor junior világbajnok is, emelve a rendezvény fényét. 28 egyesület közel 250 versenyzője mérte össze év végi felkészültségét.

Eredményesen teljesítette a versenyt a Bácsvíz KVSC csapata

Forrás: Bácsvíz KVSC

A Bácvíz KVSC úszói 34 fővel vettek részt a versenyen és a csapatok pontversenyében első helyezést értek el.  A kecskeméti éremgyűjteményt is szépen gyarapították az úszók, összesen 25 arany-, 25 ezüst- és 24 bronzérmet szereztek. A rengeteg érem mellett a LEN pontszámok alapján a legeredményesebb versenyzőnek járó serleget Mohay Janka vihette haza a verseny végeztével.

Aranyérmet Kovács Nóra, Gróf Csaba, Márhoffer Soma, Mohay Janka, Garajszki Máté, Szabó Letti, Szilvási-Hazag Aliz és Czeglédi Diána szerzett a hazai rendezésű versenyen. Ezüstéremmel gazdagodott Kubicsek Csenge, Szabó Letti, Gróf Csaba, Puruczki László, Mozsárik Levente, Kovács Nóra, Pintér Csaba, Garajszki Máté, Szalontai Roland, Kubicsek Kornél, Demjén Bátor, Szilvási-Hazag Aliz, Mohay Janka és Czeglédi Diána is. A dobogó harmadik fokára Szabó Letti, Kaczkó Lilien, Tarsoly Zsolt, Mohay Janka, Czeglédi Diána, Kovács Nóra, Pintér Csaba, Racsek Tamás, Szilvási-Hazag Aliz, Puruczki László, Krajcsi Zolna, Kubicsek Csenge, Bali Dorottya, Gróf Csaba és Osztényi Dániel állt fel legalább egy alkalommal a verseny során. További pontszerző teljesítménnyel büszkélkedhetett Koncz Angelika, Karsai Gabriella, Meleg Hédi, Pozderka Luca, Puruczki László, Csatári Nimród Bence, Koncz Mirjam, Gajári Márk, Balla Bercell, Szabó Levente, Dobos Luca és Kovács Tamás.

A Bácsvíz KVSC úszóit Nagy Zoltán, Bács ferenc és Racsek Tamás készítette fel az eseményre.