2022.10.08. 18:07

Csak üldözni tudta a Szegedet a KTE-Piroska Szörp

A férfi NB I./B 6. fordulójában a Kecskeméti TE-Piroska Szörp a Pick Szeged U21-es csapatának vendége volt szombaton. A szegedi fiatalok már a mérkőzés elején masszív előnyt építettek ki, amit a folytatásban nem is tudott ledolgozni a Kecskemét.

Fotó: Bús Csaba/archív-felvétel

Az első öt percben felváltva estek a gólok a találkozón, ám 2-2 után a Szeged pillanatok alatt elhúzott. Hiába kért gyorsan időt is Tóth Norbert, a 10. percben Radvánszki gólja után már 8-2-re vezettek a vendéglátók. Csuzi, Deák és Szakály vette kézbe támadásban a gyeplőt, így a félidő közepéig kicsit kozmetikázni tudta az eredményt a KTE (11-6). A különbség nem is változott ezután a szünetig, beállt a négy-öt gólos stabil különbség (19-14).

A második félidőben sem adta fel a Kecskemét, így a Szeged nem engedhetett ki egy pillanatra sem, hiszen negyedórával a vége előtt csak három gól volt a különbség (28-25). Szeverényi vezetésével megérezte a lehetőséget az egyenlítésre a KTE, 30-28-ra, majd 31-30-ra is visszajöttek a „hírös harcosok”. A Szeged ennél közelebb már nem engedte viszont a vendégeket, és az utolsó öt percben újra ellépett, így a vége 35-32 a hazaiaknak.

Pick Szeged U21–Kecskeméti TE-Piroska Szörp 35–32 (19–14)

Szeged. V: Kiu G., Kiu T.

Szeged: Krivokapics (k), Lakatos (k), Szepesi 3, Gazsó 4, Varga M., 3, Fekete G. 1, Radvánszki 3, Ludmán 4, Tusjak 3, Rea 6, Tisza 2, Hegedűs 2, Gárgyán, Szabó Á. 1, Molnár R., Szűcs 3. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián

KTE: Kucsera (k), Szikora (k), Lukács S. 2, Szakály B. 6, Csuzi 2, Papp 3, Horváth A. 2, Tóth Sz., Kalmár, Csengeri 3, Horváth B. 1, Szeverényi 5, Forgács 1, Mogyorós, Farkas B., Deák 7. Vezetőedző: Tóth Norbert

Hétméteresek: 2/1 ill. 4/3

Kiállítások: 8 perc ill. 8 perc.