Kosárlabda

2022.10.09. 20:27

A zárónegyedben döntötte el Szegeden a meccset a KTE

A férfi kosárlabda bajnokság 2. fordulójában a Szeged vendége volt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Az első fordulót győzelemmel záró Forray-alakulat a Tisza partján is győzni tudott.

Képünk egy korábbi meccsen készült.

A végig küzdelmes mérkőzésen az első negyedben a Szeged tett szert három pontnyi előnyre, a második negyedben a kecskemétiek eggyel megfejelték ezt a maguk javára. A nagyszünet utáni harmadik felvonásban is egy lett a különbség a hírös városiak javára, akik a negyedik negyedben aztán bebiztosították a győzelmüket.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 69–77 (25–22, 12–16, 19–20, 13–19)

Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 19/9, Polányi 2, Starovlah 6 ,Bognár16 , Roberson 4. Cserék: Balogh,Person 11/9, Filipovic 11, Kerpel-Fronius, Mayer, Kovács. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Townes 21, Wittmann 12/12, Ivkovic, Dramicanin 5/3, Karahodzsics 10. Cserék: Borisov 6, Kucsera 2, Tóth B., Klobucar 17/6, Kiss 4. Vezetőedző: Forray Gábor.

A kecskeméti gárda a következő mérkőzését szerdán este 18 órai kezdettel játssza hazai pályán, azaz a Messzi István Sportcsarnokban, a vendége a DEAC lesz.