2022.02.12. 20:39

Nagy pofont kapott a Fraditól a KTE-Piroska Szörp

A férfi kézilabda NBI. 14. fordulójában a KTE-Piroska Szörp az FTC vendége volt szombat este. Bár az első félidőben még igyekezett tartani a lépést a kecskeméti együttes, a második félidőben hengerelt a Ferencváros, így 46-31-re megnyerte a találkozót.

Fotó: Bús Csaba/archív felvétel

Fotó: BUS CSABA

A kecskemétiek számára jól indult a találkozó, hiszen alig három perc elteltével már 3-0-ra vezettek a vendégek. Az FTC ezután éledezett, és 8. perc elején Bujdosó góljával már meg is szerezték a vezetést (6-5). A KTE ezután már nem tudott fordítani, negyedóra elteltével már nagyobb hátrányban is volt Bencze József csapata, amit a szünetig nem is sikerült csökkenteni (23-17).

Fordulás után lassan, de biztosan nőtt a különbség a felek között, a 34. percben elérte a tíz gólt is (28-18). Innentől már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség a lefújás pillanataiban, az FTC végül 46 gólig jutva verte meg a kecskemétieket.

FTC–KTE-Piroska Szörp 46–31 (23–17)

Budapest, Elek Gyula Aréna. V: Sándor L., Szikszay Cs.

FTC: Győri (k) 1, Zernovic (k) 1, Turák 1, Tóth Sz., 1, Bognár 6 (3), Füzi 3, Nagy B. 4, Ónodi 2, Imre 8, Debreczeni 3, Bohács 3 (1), Prainer 4, Mikita, Bujdosó 7, Kovacsics 2. Vezetőedző: Horváth Attila

KTE: Marczika (k) 1, Deményi (k), Mazák 1, Hiramoto, Horváth A. 4, Sipeki 5, Csordás 2, Országh 1, Enomoto 6, Simon B. 3, Karai 1, Szeverényi 2, Forgács, Szrnka 1, Vetési 1, Menyhárt 3. Vezetőedző: Bencze József.

Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc.

Hétméteres: 4/5 ill. 1/2