kosárlabda

2019.12.22. 19:42

A KTE vereséget szenvedett Oroszlányban

Rendkívül fordulatos meccsen maradt alul Oroszlányban a KTE a férfi élvonalbeli bajnokság 11. fordulójának vasárnapi játéknapján. A hírös városi alakulat ismét egy egylabdás mérkőzést játszott, de ezúttal nem sikerült kicsikarnia a győzelmet.

Borbély Károly

Marko Djeraszimovics (labdával) 13 pontig jutott az Oroszlány elleni találkozón

Forrás: Petőfi Népe

OSE LIONS–KTE-Duna Aszfalt 67–66 (18–15, 16–10, 9–22, 24–19)

Oroszlány, 1200 néző. Vezette: Cziffra, Farkas G., Boros T.

OSE: E. Washington 23/3, Abell 5, Mohácsi 4, Hayes 10, Bozovics 6. Csere: Zsíros, Rizvic 6, Anada 4, Kucsora, Garamvölgyi 5/3, Demeter 4. Edző: Sebastjan Krasovec.

Kecskemét: Wittmann 11/3, Thomas 14/12, Djeraszimovics 13/3, Djuraszovics 14/6, Karahodzsics 11. Csere: Révész 1, Kucsera, Lewis, Molnár D. 2. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–6. 7. p: 8–14. 13. p: 22–15. 17. p: 30–20. 23. p: 36–30. 27. p: 40–42. 34. p: 55–57. 37. p: 61–61.

Két triplával kezdte az Oroszlány elleni meccset a Kecskemét, de a hazaiak jól hajráztak az első negyed végén, majd a folytatásban megmaradt a lendületük, míg a vendégek alapos hullámvölgybe kerültek a második etapban.

A pihenő jót tett a vendégeknek, rendezték a soraikat és a 26. percre ledolgozták a szünetre összeszedett kilenc pontos hátrányukat és fordítottak (38–40). Innentől végig fej fej mellett haladtak a csapatok. Egy perc volt hátra a találkozóból, az eredményjelző 63–63-at mutatott, Bozovics duplájával azonban 65–63-ra módosult az állás. Támadott a Kecskemét, Wittmann Krisztián pedig – szinte ugyanarról a helyről, mint a legutóbbi hazai bajnokin a Pécs elleni meccs utolsó pillanatában – triplázott (65–66), de még maradt annyi idő, hogy Rizvic egy duplával válaszoljon beállítva a 67–66-os végeredményt.

Fotó: Bús Csaba / Petőfi Népe