Rögbi

2019.10.31. 16:30

Egy ponttal kapott ki a KARC csapata

Az NB I.-es bajnokság harmadik fordulójában egyetlen ponttal kapott ki a Kecskeméti ARC.

Borbély Károly

Forrás: illusztráció: shutterstock.com

KARC–Battai Bulldogok 30–31 (16–12)

Kecskemét, Széktói Stadion, Atlétika Centrum, 100 néző. Vezette: Törőcsik

Kecskemét: Kövecses, Gál, Réfi, Asztalos (Horváth M.), Csiernik (Takács), Sütő D., Túri, Tóth, Németh, Almási, Sütő L. (Jámbor), Horváth Á., Beke, Döme, Nagyhegyesi (Kiss).

A KARC pontszerzői: Nagyhegyesi 21, Horváth Á. 5, Túri 5

A rangadó gyászszünettel kezdődött a héten tragikus körülmények között elhunyt fiatal százhalombattai rögbijátékos, Karsai Dávid emlékére.

Az első játékrész kecskeméti hőse Nagyhegyesi Szabolcs volt, a nagy kedvvel játszó játékos szerezte csapata összes pontját a szünetig.

A hajrában 23–31 állt az eredményjelzőn, de Túri célja és Nagyhegyesi jutalomrúgása egy pontra hozta vissza a hazaiakat (30–31). Őrült hajsza kezdődött az idővel, három percen belül két büntetőrúgáshoz is jutott a kecskeméti csapat, de Beke mindkét próbálkozása célt tévesztett, így a rendkívül változatos és élvezetes mérkőzést végül a Bulldogok nyerték.